• EN
  • DE
  • UA

Sprawdzamy postępy

W czwartek 1 marca burmistrz Marek Długozima wizytował teren budowy nowego przedszkola i żłobka wraz z placem zabaw oraz powstający przy nim multifunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny. Była to także dobra okazja, aby przyjrzeć się postępom prac przy hali widowiskowo-sportowej oraz parkingom, które posłużą przyszłym użytkownikom hali sportowej, szkoły podstawowej, przedszkola ze żłobkiem oraz obiektu sportowego.

W przedszkolu i żłobku większość prac budowlanych wewnątrz budynku została już wykonana. Jak tylko pogoda pozwoli, rozpocznie się intensywna praca związana z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Obecnie trwa budowa placu zabaw, z którego korzystać będą dzieci uczęszczające do powstających placówek oświatowych. Przypomnijmy - zgodnie z zapewnieniem burmistrza od września dla wszystkich dzieci znajdą się miejsca w żłobku i przedszkolach. Warto dodać, że tuż za płotem przedszkola i żłobka powstanie nowoczesny tor rowerowy, tzw. pumptrack, który będzie kolejną nową, atrakcyjną propozycją na aktywne spędzanie czasu i rozwój ruchowy dla dzieci, młodzieży oraz rodzin.

W sąsiadującym z przedszkolem obiekcie multifunkcyjnym powstają już boiska do squasha i spinningu. W związku z ogromnym zainteresowaniem siłownią i zajęciami fitness uruchomionymi w Strefie Aktywności Sportowej Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję by zajęcia fitness odbywały się również w nowym obiekcie. Ponadto prowadzonych będzie wiele różnego rodzaju zajęć, np. yoga czy zajęcia z wykorzystaniem ścianki wspinaczkowej. - Planuję również uruchomić zajęcia pozwalające ćwiczyć jednocześnie rodzicom z dziećmi. Chcę też tak zorganizować pracę nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego, by w czasie, gdy hala widowiskowo-sportowa przy SP2 będzie nadal w budowie, dzieci z tej szkoły mogły odbywać w nim lekcje WF-u. - powiedział burmistrz.

 

Multifunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny

 

 

Gminny Żłobek i Przedszkole oraz plac zabaw

 

 

Parking oraz Hala Sportowa

 

 

 

stopka unijna przed 2018.jpeg