Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Uroczyste otwarcie przebudowanej ulicy Jana Pawła II

W słoneczne przedpołudnie, 10 września, uroczyście otwarto przebudowaną ulicę Jana Pawła II. To szczególna ulica, gdyż znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zabytków Trzebnicy – Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej oraz Pocysterskiego Klasztoru Sióstr Boromeuszek. Wspólnie tworzą jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek naszego miasta i gminy.

Pod Bazyliką św. Jadwigi, na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, zebrali się księża Salwatorianie na czele z księdzem proboszczem Jerzym Olszówką, siostry Boromeuszki na czele z matka generalną Albertą Groń, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, prezes fundacji „By Służyć” – Krystyna Klamińska, wykonawcy inwestycji, dyrektorzy jednostek gminnych, pracownicy Wydziału Techniczno - Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Trzebnicy nadzorujący realizację inwestycji oraz przedsiębiorcy mający swoje firmy przy wspomnianej ulicy.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima powiedział: Najsłynniejsze miejsce Trzebnicy zyskało nowy blask. Piękna kostka brukowa dodaje uroku, a równe chodniki są powodem do dumy i nie przypominają w niczym poprzedniej nawierzchni. Podziękowania i gratulacje należą się wykonawcom inwestycji, pracownikom Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, a także Księdzu Proboszczowi i Matce Generalnej Sióstr Boromeuszek Albercie Groń, którzy harmonijnie współpracowali z wykonawcami inwestycji i jako gospodarze tego terenu przekazywali cenne informacje i uwagi, troszcząc się wspólnie z nami o każdy etap powstawania nowej nawierzchni ul. Jana Pawła II. Myślę, że licznie odwiedzający to wyjątkowe miejsce turyści z całego świata będą pod wrażeniem nowego otoczenia jednego z najważniejszych obiektów sakralnych Dolnego Śląska. Realizacja inwestycji jest zwieńczeniem rewitalizacji tej części miasta, bo przypomnę, że w ubiegłym roku wykonaliśmy pierwszy etap nowego zagospodarowania tego terenu poprzez utworzenie nowego parkingu – placu przy Krzyżu Katyńskim, w ramach programu „Połudnowo – Zachodni Szlak Cysterski”. Mam nadzieję, że nowa nawierzchnia drogi i chodników będzie z powodzeniem służyła kolejnym pokoleniom trzebniczan.

O zabranie głosu poproszony został także Kustosz Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej ks. Proboszcz Jerzy Olszówka, który przypomniał, że ośmiowieczny zabytek zasługuje na szczególną troskę, a realizacja tej inwestycji przez Gminę Trzebnica jest doskonałym wyrazem tej troski. Proboszcz skierował także wyrazy szczególnego podziękowania w kierunku burmistrza za to, że dodatkowo udało się na nowo wyłożyć i wyrównać mocno zniszczony plac przy wejściu do bazyliki i klasztoru, tworząc tym samym spójny i harmonijny wygląd całości terenu przylegającego do ul. Jana Pawła II.

Po przecięciu wstęgi, uczestnicy uroczystości udali się na spacer wzdłuż ulicy, gdzie z kolei burmistrz wraz z proboszczem dokonali symbolicznego wkopania drzewka zdobiącego dolny fragment ulicy.

_galeria_42_60_1_1_5_3_0_0_