Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Niech żyje bal

To, że wiek nie ma znaczenia, gdy chodzi o dobrą zabawę wciąż udowadniają podopieczni Dziennego Domu Pobytu Osób Starszych Senior Wigor w Trzebnicy. Ostatni dzień karnawału nasi seniorzy spędzili na wspólnych tańcach przy muzyce na żywo.

Bal karnawałowy był po prostu wspaniały. Specjalnie z tej okazji seniorzy własnoręcznie przygotowali maski karnawałowe oraz udekorowali salę mówi Agnieszka Kuczmarz, terapeutka w Senior Wigor. Oczywiście nie byłoby dobrej zabawy, gdyby nie odpowiednia oprawa muzyczna, o którą zadbało trzech panów z Trzebnickiej Orkiestry Dętej, za co im bardzo dziękujemy. Już pierwszy kawałek porwał wszystkich do tańca. Nie zabrakło także wspólnych zabaw takich jak: „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Taniec na gazecie”. Był też słodki poczęstunekdodaje.

Radości nie kryła także Wanda Korzeniowska, jedna z podopiecznych Domu Seniora. – To był niezwykły dzień. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym pięknym wydarzeniu. Śmiech, taniec i wspólna zabawa to samo zdrowie, a tego podczas naszego balu nie brakowało. Mam nadzieję, że w przyszłym roku to powtórzymy. Pani Wanda podkreśliła także, jak bardzo uwielbia spędzać czas w Senior Wigor. – To miejsce jest idealne. Mamy wspaniałych opiekunów, którzy o nas dbają. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Tutaj czuję się młoda i pełna wigoru – dodaje z uśmiechem.

Na balu u seniorów obecna była również dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy Iwona Grobelna: – Od razu widać, że seniorzy dobrze czują się w domu Senior Wigor. Za każdym razem, kiedy tu przychodzę jestem po wrażeniem, jak bardzo są ze sobą zżyci i jak świetnie się dogadują. Dzisiejszy bal karnawałowy jest tego najlepszym przykładem. Uważam, że decyzja burmistrza Marka Długozimy o utworzeniu Domu Seniora była jak najbardziej trafiona. Wiem, też jak bardzo sami seniorzy cenią sobie to miejsce i są wdzięczni za to, że  mogą tu być i na nowo cieszyć się życiem.

 

IMG_9679.jpeg▶ Podczas balu karnawałowego seniorów nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw.

 

IMG_9687.jpeg▶ Pamiątkowe zdjęcie podopiecznych Senior Wigor wraz z opiekunami i dyrektor OPS Iwoną Grobelną.