• EN
  • DE
  • UA

Świetlice miejscem integracji

W Gminie Trzebnica, w miejscowościach Księginice, Ligota oraz Kuźniczysko powstają trzy nowoczesne świetlice. Całkowity koszt ich powstania to 2 399 377,67 zł, z czego 995 403,21 to dofinansowanie pozyskane przez burmistrza Marka Długozimę.

W Księginicach prace powoli zbliżają się do końca. Konstrukcja jest już zamknięta, trwają roboty wykończeniowe. W Ligocie wylano fundamenty i postawiono pierwsze ścianki, natomiast w Kuźniczysku trwają prace ziemne. Wszystkie świetlice będą gotowe jeszcze w tym roku.

– Dzięki moim staraniom udało się pozyskać środki unijne na budowę trzech świetlic z przeznaczeniem na kluby dziecięce w miejscowościach Księginice, Ligota oraz Kuźniczysko. Całość projektu pn. „Utworzenie miejsc integracji społecznej w Gminie Trzebnica” będzie gotowa jeszcze w tym roku. Jego głównym celem jest zwiększenie integracji społecznej oraz aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańcówpowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Sołectwa są bardzo ważną częścią naszej gminy, żyje w nich blisko połowa naszych mieszkańców. Dlatego z wielką troską podchodzę do ich rozwoju, staram się wsłuchiwać w głosy mieszkańców i realizować zgłaszane przez nich pomysły. Tak m.in. powstają wspomniane świetlice, nowe drogi, chodniki, oświetlenie oraz place zabaw. Mamy 42 sołectwa i każe z nich zasługuje na zrównoważony rozwój – zakończył burmistrz.

Zgodnie z zapewnieniem burmistrza, kolejne świetlice powstaną w Skarszynie, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie i Nowym Dworze.    

Świetlica w Kuźniczysku

IMG_5678-.jpegW Kuźniczysku jeszcze w styczniu odbywała się wizja lokalna na terenie przeznaczonym pod budowę.

IMG_2375.jpegA obecnie trwają intensywne prace związane z wylewaniem fundamentów świetlicy.

IMG_2377.jpeg

IMG_2379.jpeg

IMG_2385.jpeg

IMG_2386.jpeg

Świetlica w Ligocie

IMG_2362.jpegMury Świetlicy w Ligocie Trzebnickiej już stoją. Trwają prace związane z budową ścianek działowych wewnątrz budynku.

IMG_2364.jpeg

IMG_2365.jpeg

IMG_2374.jpeg

Świetlica w Księginicach

IMG_2352.jpegŚwietlica w Księginicach prawie gotowa.

IMG_2354.jpeg

IMG_2360.jpeg

 

 

loga