• EN
 • DE
 • UA

Ciągi pieszo-rowerowe

 • Komfort i bezpieczeństwo - nowe ciągi pieszo-jezdne

  11.jpeg

  Trwają prace związane z budową ciągów pieszo-jezdnych prowadzących z Trzebnicy do Sulisławic i Będkowa. Wspomniane inwestycje są częścią – wartego ponad 11mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

 • Rowerem trasą dawnej kolei

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z Thomasem Lorkowskim prezesem zarządu firmy BERGER BAU. Na zdj. z Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie kluczowej ścieżki rowerowej – szlakiem dawnej kolei wąskotorowej. Będzie ona łączyć się z już powstającymi ścieżkami prowadzącymi do Będkowa, Sulisławic oraz planowaną, prowadzącą do Księginic. Tym samym, jeszcze w tym roku pojedziemy po ponad 25 km ciągów pieszo-rowerowych w Gminie Trzebnica. Koszt powstania ścieżki to 4.327.614,28 zł. Koszt całego projektu, w ramach którego powstaną także 143 nowe miejsca parkingowe oraz Dworzec Autobusowy, to ponad 11 milionów zł.

 • Komfort i bezpieczeństwo na rowerze

  IMG_6054.jpeg

  Ciągi pieszo-rowerowe prowadzące z Trzebnicy do Będkowa oraz z Trzebnicy do Sulisławic, będą pierwszymi inwestycjami jakie powstaną w ramach pozyskanego przez burmistrza Marka Długozimę 7, 5-milionowego dofinansowania projektu „Budowa ścieżek rowerowych tras dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica”. Otwarcie ofert na ich budowę odbyło się 15 stycznia.