• EN
  • DE
  • UA

Postęp prac przy ul. 3 Maja

Zagospodarowanie terenu znajdującego się przy ul. 3 Maja przebiega planowo. Ostatnie prace wykończeniowe trwają przed budynkiem żłobka i przedszkola oraz przed obiektem sportowo-rekreacyjnym. Powstaje również przestronny parking, a na budowie hali widowiskowo-sportowej wylewane są fundamenty. Nowe inwestycje razem z już istniejącymi – Szkołą Muzyczną i Szkołą Podstawową nr 2, stworzą kompleks sportowo-edukacyjny na miarę rozwoju Gminy Trzebnica.

 

IMG_7893.jpegObok żłobka i przedszkola rośnie już edukacyjny plac zabaw.

 

W nowym budynku przedszkola i żłobka kolorowe sale są już gotowe i czekają na umeblowanie. Wiele innowatorskich rozwiązań sprawi, że będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w powiecie trzebnickim. Squash, spinning, fitness – już niebawem ucieszą aktywnych, którzy zapragną spalić dodatkowe kalorie, w ramach rozszerzenia już istniejącej strefy aktywności przy Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ. Hala, której widownia pomieści do 1000 osób, już w 2019 roku posłuży dzieciom do rozgrywania pasjonujących meczy i rozwoju wielu przyszłych talentów sportowych. Popołudniami będzie areną zmagań trzebnickich drużyn oraz miejscem wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych – tak o zasięgu regionalnym, jak i ogólnopolskim.

Jeszcze kilka lat temu, przy ul. 3 Maja straszyły stare i zniszczone budynki, pozostałość po oddziale rehabilitacji. Teraz dzięki moim działaniom, teren ten przypomina o latach swojej świetności, gdy działało tu uzdrowisko, będąc na powrót wizytówką Gminy Trzebnica. Dziś już nie za sprawą kuracjuszy i domów zdrojowych, a dzieci i inwestycji w edukację i sport. Na początku to, co stare i zapomniane, zmieniło się w nowe – tak powstała Szkoła Podstawowa nr 2 wraz z boiskiem wielofunkcyjnym oraz Gminna Szkoła Muzyczna wraz z parkiem wypełnionym dźwiękami dobiegającymi z sal lekcyjnych. Ich dopełnieniem są nowo powstający żłobek, przedszkole, multifunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny oraz hala widowiskowo sportowa powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Wszystkie te obiekty stworzą kompleks edukacyjno-sportowy, który jest spełnieniem obietnicy danej mieszkańcom, dzieciom, trzebnickim rodzinom oraz tym, którzy dostrzegając potencjał Trzebnicy postanowili związać z nią swoje życie.

Żłobek wraz z przedszkolem oraz obiekt sportowo-rekreacyjny wraz z przestronnym parkingiem, już w tym roku posłużą mieszkańcom. Hala widowiskowo-sportowa będzie gotowa już w 2019 roku.

 

IMG_7864.jpegPrzestronne korytarze, przeszklone drzwi oraz oświetlenie LED, dzięki którym dzieci w nowym budynku poczują się komfortowo.

 

IMG_7901.jpegŁazienki zostały dopasowane do potrzeb dzieci żłobkowych i przedszkolaków.

 

IMG_7871.jpegDuże, pełne światła sale to kolejny atut nowej placówki.

 

IMG_8718.jpegNa budowie hali widowiskowo-sportowej trwa zalewanie zbrojeń.

 

62 - postęp prac 3 maja.png

 

 

stopka unijna przed 2018.jpeg