• EN
  • DE
  • UA

Komfort i bezpieczeństwo na rowerze

logosciezki.png

Ciągi pieszo-rowerowe prowadzące z Trzebnicy do Będkowa oraz z Trzebnicy do Sulisławic, będą pierwszymi inwestycjami jakie powstaną w ramach pozyskanego przez burmistrza Marka Długozimę 7, 5-milionowego dofinansowania projektu „Budowa ścieżek rowerowych tras dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica”. Otwarcie ofert na ich budowę odbyło się 15 stycznia.

W ramach wspomnianego dofinansowania powstanie również ciąg pieszo-rowerowy prowadzący do Księginic oraz ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej. Dodatkowo wybudowane będą parkingi na ul. Wałowej i ul. Oleśnickiej, a także centra przesiadkowe w Trzebnicy przy ul. Kolejowej oraz w Brochocinie przy stacji szynobusa. Łącznie powstaną 143 nowe miejsca postojowe.

Całość projektu to wartość ponad 11 milionów złotych. Cieszę się, że moje skuteczne działania przyniosły efekt w postaci pozyskanego dofinansowania w kwocie 7 ,5 miliona złotych. Pozwoli to znacząco rozbudować sieci połączeń pieszych i rowerowych, co z kolei wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminypowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Dodatkowo dzięki pozyskanym funduszom powstaną cztery przestronne parkingi. Blisko 150 nowych miejsc postojowych to odpowiedź na głosy mieszkańców. Staram się na bieżąco reagować na ich potrzeby i dostosowywać przestrzeń miasta i gminy w taki sposób, by ułatwiać im życie i codzienne funkcjonowanie. Powstanie wymienionych wyżej inwestycji będzie kolejną ze zrealizowanych przeze mnie obietnic wyborczych, które na lepsze zmieniają oblicze naszej gminy. 

Warto zauważyć, że w ramach projektu powstanie aż 12,5 kilometra ścieżek rowerowych, w tym ta najdłuższa – trasą dawnej kolei wąskotorowej. Poprowadzona zostanie ona w pasie chodników dróg miejskich ulicami: Wrocławską, Armii Krajowej, 3-go Maja, Oleśnicką, Henryka Brodatego i ul. Prusicką, a poza granicami miasta w pasie drogi powiatowej na trasie Nowy Dwór-Brzyków.

 

IMG_6054.jpegOtwarcie ofert na budowę ścieżek pieszo-rowerowych z Trzebnicy do Będkowa oraz Sulisławic, na których wykonanie przeznaczono blisko 2 mln złotych. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Chomkowicz z wydziału TI, burmistrz Marek Długozima, naczelnik wydziału TI Zbigniew Zarzeczny oraz pracownicy: Monika Białas, Malwina Piasecka-Laska, Paweł Jędrzejewski i Stanisław Koszałko.

IMG_3710 - Kopia.jpegW Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na dofinansowanie projektu budowy ścieżek rowerowych w wysokości 7,5 mln. zł. Na zdj. ze skarbnikiem Gminy Trzebnica Barbarą Krokowską oraz pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego.

wałowa.jpegW planach jest także m.in. budowa parkingu przy ul. Wałowej, ul. 3 Maja, ul. Kolejowej oraz przy dworcu kolejowym w Brochocinie.

mapa ścieżki rowerowe plan orientacyjny.jpegNa terenie Gminy Trzebnica powstaną liczne ciągi pieszo-rowerowe - łącznie 12,5 kilometra ścieżek.

kryterium kolarskie-19.jpeg

sciezki1.jpeg

sciezki3.jpeg