#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowe świetlice rosną

Fundamenty wylane, pierwsze ścianki stoją. Prace na budowie świetlicy w Ligocie Trzebnickiej ruszyły na dobre. W piątek 19 stycznia teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima. Wykonawcą budynku, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 218 m² jest konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.

Wewnątrz świetlicy znajdą się: kuchnia, sanitariaty i to co najważniejsze – przestronna sala (blisko 125m²), która posłuży mieszkańcom do organizowania różnego rodzaju spotkań i wspólnej integracji.

Miło patrzeć, jak kolejny, imponujący obiekt powoli wyłania się z ziemi, by już w sierpniu służyć mieszkańcom Ligoty. W miejscu, w którym powstaje świetlica, znajdują się już nowoczesne boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw. Będzie więc ona doskonałym uzupełnieniem centrum rozrywki, integracji oraz zabawy, z którego skorzystają zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy Ligoty – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Ważnym dla mnie jest, by stale rozwijać zarówno miasto, jak i sołectwa, stąd budowa kolejnych inwestycji na ich terenie. Tak powstają nowe świetlice, place zabaw, drogi, chodniki i oświetlenie.

Warto zauważyć, że bliźniacza świetlica już niebawem powstanie również w Kuźniczysku, gdzie trwa także remont i rozbudowa szkoły podstawowej. Z kolei na rozpoczętej, jeszcze w roku ubiegłym, budowie świetlicy w Księginicach, zamontowano już pokrycie dachu. Trwają ostatnie roboty wykończeniowe.