#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zawody Strongman Champions League w Trzebnicy

W niedzielę, 19 sierpnia, Trzebnica była gospodarzem międzynarodowych zawodów Strongman Champions League, w których rywalizowało 12 spośród najsilniejszych ludzi z całego świata. Jeden z zawodników przybył nawet z odległej Republiki Południowej Afryki. Podczas zawodów nie zabrakło naszych najsilniejszych rodaków – Krzysztofa Radzikowskiego, Mateusza Barona i Sebastiana Kurka. Do Trzebnicy zawitały również największe światowe gwiazdy – Misha Koklyaev z Rosji oraz wielokrotny mistrz świata - Zydrunas Savickas z Litwy.

Obecność tak znamienitych i utytułowanych nazwisk zapowiadała wyrównaną i do końca zaciętą walkę o zwycięstwo. I tak było przez wszystkie sześć konkurencji. Kibice spoza miasta i gminy oraz mieszkańcy Trzebnicy, którzy bardzo licznie przybyli na miejsce zawodów, byli świadkami m.in. pobicia rekordu świata przez Zydrunasa Savickasa w konkurencji „Waga Płaczu Przodem”. Polega ona na tym, że zawodnik musi jak najdłużej utrzymać na wyciągniętych do przodu rękach ciężar o łącznej wadze 25 kg. Litwinowi w Trzebnicy udało się wytrzymać aż 1.19:43. Drugi był Krzysztof Radzikowski, który utrzymał ciężar przez 1.06:34.

Zawody w ramach Strongman Champions League są jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Świata Strongmanów. Jak wielokrotnie podkreślali sędziowie zawodów, konkurencje rozegrane w Trzebnicy były ekstremalnie trudne, a dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była gorąca i słoneczna aura (prawie 34 stopnie). Te czynniki wpłynęły jednak jeszcze bardziej na atrakcyjność tego widowiskowego i niecodziennego wydarzenia. W ostatecznej kwalifikacji I miejsce wywalczyli ex-aueqo Zydrunas Savickas i Misha Koklyaev. Taki rezultat zdarzył się dopiero drugi raz w historii tych zawodów. Miejsce III wywalczył nasz rodak – Krzysztof Radzikowski. Całą imprezę prowadził znany prezenter telewizji TVN – Irek Bieleninik. W przerwach między konkurencjami odbywały się liczne konkursy dla widzów oraz bardzo efektowny pokaz duetu akrobatycznego.

Jak powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: Kiedy w zeszłym roku zaprosiłem organizatorów zawodów Strongman do Trzebnicy oraz pokazałem im miasto, od razu podjęli oni decyzję, że to właśnie tutaj chcą zrobić jeden z całego cyklu międzynarodowych zawodów Strongman Champions League. Przemówiła za tym nie tylko doskonała lokalizacja samego miejsca wydarzenia, które wskazali jako najkorzystniejsze zarówno dla zawodników  jak i widzów, ale również ogólne wrażenie o mieście. Dziś, przy pięknej i słonecznej pogodzie byliśmy świadkami sportowej rywalizacji, a międzynarodowy charakter zawodów dodatkowo podniósł ich rangę. Cieszę się, że mieszkańcy gminy oraz wszyscy, którzy specjalnie na to wydarzenie przybyli do Trzebnicy, mieli możliwość obejrzenia na żywo zawodników, których do tej pory znali jedynie z transmisji telewizyjnych. W tym miejscu chciałbym jednocześnie serdecznie podziękować naszemu mieszkańcowi – panu Leopoldowi Wróblewskiemu, który w dużej mierze przyczynił się do tego, by ta impreza mogła się odbyć właśnie w Trzebnicy.

Warto dodać, że dzień przed rywalizacją, zawodnicy relaksowali się korzystając z atrakcji Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ oraz wypoczywali na rekreacyjnych terenach zrewitalizowanych okolic trzebnickich stawów i Lasu Bukowego.

Federacja Strongman Champions League, na swojej oficjalnej stronie, podziękowała organizatorowi – Gminie Trzebnica za wspaniałą organizację imprezy w Polsce. Na stronie można również uzyskać więcej szczegółów dotyczących międzynarodowych zawodów Strongman Champions League – www.strongmancl.com

Dodatkowym atutem przeprowadzenia w Trzebnicy zawodów w ramach cyklu Strongman Champions League jest fakt, że są one relacjonowane w międzynarodowym kanale EUROSPORT. Transmisja z Trzebnicy została zaplanowana na piątek, 28.09.2012 o godz. 20:00.

Kibicowałeś strongmanom w Trzebnicy? Nie zapomnij obejrzeć relacji na kanale EUROSPORT i sprawdź, czy zostałeś uchwycony!

_galeria_42_53_1_1_2_3_0_0_