Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Na pomoc zwierzętom

Kilkaset kilogramów karmy suchej i w puszkach, ogromna ilość koców, ręczników, kuwet, transporterów, legowisk, zabawek, smyczy, misek i wiele innych niezbędnych rzeczy, które pozwolą bezdomnym czworonogom przetrwać okres zimowy zebrano podczas akcji zorganizowanej wspólnie przez Gminę Trzebnica oraz Trzebnicki Klub Psa. Honorowym patronat nad wydarzeniem objął po raz trzeci burmistrz Marek Długozima.

 

IMG_3694.jpeg
Wywózka darów. Na zdjęciu burmistrz Marek Długozima, prezes Trzebnickiego Klubu Pasa Małgorzata Miśta oraz członkowie TKP: Monika Foryś i Dawid Kołaczek z psem Mango.

 

Oprócz ogromnej ilości darów rzeczowych udało się zebrać środki finansowe w kwocie blisko 2300 zł, które organizatorzy zbiórki przeznaczą na zakup przedmiotów niezbędnych przy dalszej pomocy zwierzakom. Będą to m.in. czytnik mikroczpiów, osłonki na wejście do bud, podkłady, szampony dermatologiczne, a także transporter materiałowy dla mniejszych psów.

Po raz kolejny mieszkańcy gminy nie zawiedli nas i włączyli się w trzecią już Trzebnicką Zbiórkę Na Rzecz Bezdomnych Zwierząt. Zebrane dary zostały posortowane i według potrzeb przekazane zaprzyjaźnionym organizacjom: Fundacji Pomocy Zwierzętom „Matuzalki” w Rakowie, wrocławskiemu stowarzyszeniu EKOSTRAŻ oraz Fundacji Mali Bracia w Opolu. Część rzeczy pozostawiliśmy w klubie dla tych psów, które na terenie gminy zostały znalezione i trafiły pod naszą opiekę, gdzie czekają na nowy dom lub swojego właściciela mówi Małgorzata Miśta, prezes Trzebnickiego Klubu Psa. – Dziękujemy panu burmistrzowi Markowi Długozimie za ponowne objęcie akcji swoim honorowym patronatem oraz pomoc w organizacji i promocji zbiórki. Podziękowania składamy darczyńcom, wolontariuszom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc czworonożnym przyjaciołom. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę właścicieli firm za zorganizowanie punktów zbiórki w swoich miejscach pracy, a także dyrektorom przedszkoli, szkół, dzieciom oraz ich rodzicom. Bez Was, by się nie udało zakończyć akcji z tak spektakularnym sukcesem. Wspólnymi siłami uda nam się ogrzać i nakarmić wiele potrzebujących zwierzaków – podsumowuje.

 

W tegoroczną 3. Trzebnicką Zbiórkę Na Rzecz Bezdomnych Zwierząt również włączyli się:

- hurtowania motoryzacyjna Gordon,
- salon urody Monaliza
- Szkoła Podstawowa nr 1
- Szkoła Podstawowa nr 3 
- Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
- Przedszkole Czerwony Balonik
- Przedszkole nr 2
- Przedszkole Językowe Leśne Skrzaty
- Zespół Szkół w Zawoni
- Szkoła Podstawowa w Prusicach
- sklep TESCO
- sklep NETTO

 

IMG_3689.jpeg
Dzięki akcji udało się zebrać kilkaset kilogramów karmy, koców, prześcieradeł, legowisk, ręczników, kuwet , smyczy, transporterów, zabawek, misek i wiele innych potrzebnych rzeczy, które zapewnią czworonogom życie w godnych warunkach.

 

TKP_Panorama_265x76.jpeg