Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Świetlica w Księginicach na ukończeniu

Bryła budynku świetlicy w Księginicach jest już zamknięta. Pojawiła się konstrukcja dachu, a na nim kładziona jest dachówka. Docieplane są również ściany, montowane instalacje. Wszystko po to, by już niebawem mieszkańcy jednego z największych sołectw w Gminie Trzebnica mogli cieszyć się z nowoczesnego miejsca spotkań i integracji.

- Przejeżdżam drogą obok świetlicy dość często i widzę stały postęp na placu budowy. Nawet niesprzyjająca aura nie zatrzymała prac i po pojawieniu się dachu, budynek wygląda imponującomówi jeden z mieszkańców sołectwa i dodaje: - Tak duża wioska jak nasza, zasługuje na miejsce w którym, będziemy mogli się spotkać i porozmawiać. Dziękuję burmistrzowi i Pani sołtys za rozwój Księginic, a słyszałem, że to dopiero początek.

Oprócz wspomnianej świetlicy, w Księginicach już niebawem powstanie sieć dróg wewnętrznych. Jak zapewnia burmistrz, pojawi się również nowy chodnik na ul. Milickiej w Trzebnicy, co ułatwi dotarcie mieszkańcom sołectwa do miasta.

- Integracja, bezpieczeństwo i komfort. Nowe inwestycje znacząco podniosą poziom tych trzech obszarów życia mieszkańców Księginic. Wierzę, że Pani sołtys Maria Barbara Ciepluch, która zabiegała o powstanie świetlicy, odpowiednio wykorzysta jej potencjał do dalszego rozwoju zarządzanego przez siebie sołectwapowiedział burmistrz wizytując teren inwestycji, i dodał: - W ubiegłym tygodniu podpisałem dwie kolejne umowy na budowę świetlic: w Ligocie oraz w Kuźniczysku, gdzie trwa także remont i rozbudowa szkoły. W kolejce czekają już: Skarszyn, Świątniki, Koczurki, Brzezie, Masłowiec, Będkowo i Nowy Dwór. To pokazuje, jak szerokie działania podejmuję, by każde z 41 sołectw miało dostęp do stałego i zrównoważonego rozwoju.

Termin oddania do użytku nowej świetlicy w Księginicach, to przełom lutego i marca 2018 roku.

IMG_5628.jpegNowoczesna świetlica w Księginicach. Prace prowadzi firma NOVBAU, która budować będzie także świetlicę w Kuźniczysku.

IMG_5643.jpegPostęp prac na budowie sprawdzał burmistrz Marek Długozima, a towarzyszyli mu sołtys Księginic i radna Rady Miejskiej Barbara Ciepluch, pracownik wydziału TI Stanisław Koszałko oraz Krzysztof Nowicki, właściciel  firmy NOVBAU.