• EN
  • DE
  • UA

Będzie świetlica w Ligocie (Trzebnickiej)

W środę 3 stycznia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę świetlicy w Ligocie (Trzebnickiej). Będzie to nowe miejsce spotkań i integracji, na które od dawna czekali wszyscy mieszkańcy. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.

W budynku nowej świetlicy o planowanej powierzchni użytkowej 218 m² znajdą się: kuchnia, sanitariaty i to co najważniejsze – przestronna sala (blisko 125m²), która posłuży mieszkańcom do organizowania różnego rodzaju spotkań.

Tworzenie nowych miejsc integracji społeczności wiejskiej jest dla mnie kluczowe w kontekście rozwoju sołectw w Gminie Trzebnica, których mamy 41. Świetlica w Ligocie (Trzebnickiej), której budowa już niebawem się rozpocznie jest spełnieniem mojej obietnicy, jaką dałem jej mieszkańcom. Dbając o rozwój infrastruktury terenów wiejskiej w całej gminie już w tej chwili trwają prace związane z budową świetlicy w Księginicach, a wkrótce podobne obiekty powstaną także: w Kuźniczysku, Skarszynie, Świątnikach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Koczurkach i Nowym Dworze, gdzie obecnie trwa budowa drewnianej wiaty wraz drogą dojazdową i parkingiem – podkreślił burmistrz Marek Długozima.

Swojej radości z budowy świetlicy nie kryje sołtys Ligoty Tadeusz Jakubowski oraz radna Rady Miejskiej Barbara Trelińska z Jaźwin, która również zabiegła o tę inwestycję. – Ogromnie się cieszę, że nasza miejscowość zyska tak wspaniałe miejsce integracji. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli w komfortowych warunkach spotykać się i wspólnie tworzyć inicjatywy, które pomogą rozsławić nie tylko Ligotę Trzebnicką, ale i całą gminę. W tym miejscu pragnę podziękować naszemu gospodarzowi, panu burmistrzowi Markowi Długozimie, który dostrzega potrzeby mieszkańców sołectw i dotrzymuje danego słowa. Dla mnie i dla mieszkańców Ligoty (Trzebnickiej) świetlica jest spełnieniem marzeń powiedział sołtys Tadeusz Jakubowski.

Zakończenie budowy nowoczesnej świetlicy w Ligocie  zaplanowano na sierpień 2018 roku.


Podpisanie umowy na budowę świetlicy w Ligocie. Na zdj. od lewej: Daniel Kruszik z firmy DANMAR-BUD, prezes zarządu DANMAR-BUD Marek Michalak, burmistrz Marek Długozima oraz Monika Białas z wydziału techniczno-inewstycyjnego. Podpisanie umowy na budowę świetlicy w Ligocie (Trzebnickiej). Na zdj. od lewej: Daniel Kruszik z firmy DANMAR-BUD, prezes zarządu DANMAR-BUD Marek Michalak, burmistrz Marek Długozima oraz Monika Białas z wydziału techniczno-inewstycyjnego.


Obecnie trwa budowa świetlicy w Księginicach. Na zdjęciu burmistrz Marek Długozima, sołtys Barbara Ciepluch oraz Stanisław Koszałko z wyd.jpeg Obecnie trwa budowa świetlicy w Księginicach. Na zdjęciu burmistrz Marek Długozima, sołtys Barbara Ciepluch oraz Stanisław Koszałko z wydziału TI.

Taka sama świetlica niebawem powstanie w Ligocie. W planach jest budowa świetlic w Kuźniczysku, Skarszynie, Świątnikach, Brzeziu, Masłow.jpeg Taka sama świetlica niebawem powstanie w Ligocie (Trzebnickiej). W planach jest budowa świetlic: w Kuźniczysku, Skarszynie, Świątnikach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Koczurkach i Nowym Dworze.

IMG_5609.jpeg

zestawienie ofert.jpeg

ŚWIETLICA.jpeg