Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Świątecznie w Senior Wigor

15 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podopieczni Dziennego Domu Pobytu Osób Starszych „Senior Wigor” przygotowali uroczyste spotkanie wigilijne połączone z przedstawieniem jasełkowym. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, wspólnego kolędowania  przy wigilijnym stole, choinki oraz wspaniałej rodzinnej atmosfery.

Na wigilijne spotkanie w domu seniora przybyli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z dyrektor Iwoną Grobelną oraz sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, który w imieniu burmistrza Marka Długozimy złożył seniorom świąteczne życzenia. – Życzę Państwu zdrowia, witalności, szczęścia i optymizmu. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą prawdziwym przeżyciem chrześcijańskich tradycji, pełnym radości i rodzinnego ciepła. Pamiętajcie, że Dom „Senior Wigor” został stworzony z myślą o Was, drodzy seniorzy, abyście nie czuli się wykluczeni z życia społecznego i mogli na nowo odkrywać w sobie pasje i dzielić je z innymipowiedział sekretarz, a następnie wręczył wszystkim seniorom kalendarze na Nowy Rok.

 

DSC_0023.jpeg
W imieniu burmistrza Marka Długozima życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia podopiecznym domu "Senior Wigor" oraz ich opiekunom złożył sekretarz Daniel Buczak. Na spotkaniu wigilijnym obecni byli także pracownicy OPS wraz z panią dyrektor Iwoną Grobelną.

 

Na początek seniorzy przedstawili jasełka w formie teatrzyku kukiełkowego. Warto dodać, że scena oraz pacynki zostały własnoręcznie wykonane przez podopiecznych, którzy włożyli mnóstwo serca i pracy, aby dopracować każdy szczegół. Efekt był wspaniały, a goście byli pod wielkim wrażeniem talentu twórców.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnego  połamania się opłatkiem i życzeń. Następnie seniorzy wraz z opiekunkami i zaproszonymi gośćmi zasiedli do stołu, który prezentował się niezwykle okazale. Zdobiły go piękne stroiki świąteczne oraz pierniczki, również samodzielnie  przygotowane przez podopiecznych. Uroczysty poczęstunek uświetnił także występ Natalii Przyjałgowskiej, która zagrała na skrzypcach.

Swojej radości ze wspólnego świętowania nie kryła jedna z podopiecznych "Senior Wigor" Stanisława Stankiewicz. – Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania wigilijnego. Wspólne przygotowania sprawiły, że jeszcze bardziej zżyliśmy się ze sobą. W Dziennym Domu Pobytu Osób Starszych jestem od niedawna, a czuję jakby to był mój drugi dom. Panuje tutaj przyjazna atmosfera, wszyscy są życzliwi i dbają o siebie nawzajem. Dziękuję panu burmistrzowi Markowi Długozimie za to, że nie jest mu obojętny los osób starszych i stworzył to wspaniałe miejscemówiła pani Stanisława.

 

DSC_0056.jpeg
Seniorzy zadbali o świąteczną atmosferę oraz bożonarodzeniowe dekoracje i pierniczki.

 

Przypomnijmy, że Dzienny Dom Pobytu Osób Starszych "Senior Wigor" powstał w styczniu 2017 roku z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy. Po licznych rozmowach przeprowadzonych zarówno z seniorami, jak i ich rodzinami z terenu Gminy Trzebnica, podjął decyzję o utworzeniu miejsca, w którym osoby starsze będą miały opiekę przez 5 dni w tygodniu. Zadbają tu o swoje zdrowie i skorzystają z bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej. Opiekę nad seniorami sprawują:  Magdalena Kij, Agnieszka Kuczmarz, Małgorzata Waliszczuk, Anna Seniura i Marta Winiarska.

 

DSC_0050.jpeg
Wszyscy podopieczni Dziennego Domu Pobytu Osób Starszych w prezencie otrzymali kalendarze przekazane przez burmistrza.