Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Hala Widowiskowo-Sportowa / trwa palowanie

Trwa pierwszy etap budowy hali widowisko-sportowej. Rozpoczął się proces palowania, który wzmocni grunt budynku przed wylaniem fundamentów. Po ukończeniu prac, planowanym na luty 2019 roku, Trzebnica zyska wielofunkcyjną halę, która pomieści do 1000 osób. Jej powierzchnia użytkowa wyniesie 3.612,45 m², a koszt budowy to ponad 20 mln zł. Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.

Roboty ziemne obejmować będą również budowę podziemnego łącznika, który scali ze sobą budynek hali i Szkoły Podstawowej nr 2. Docelowo w nowoczesnym obiekcie odbywać się będą zajęcia wychowania fizycznego.

- Cieszę się z widocznego postępu prac, niebawem rozpocznie się proces wylewania fundamentów. Pokaźnej wielkości wykop już teraz obrazuje nam rozmiar tej inwestycji. Będzie ona drugą największą w powojennej historii Trzebnicy, tuż po budowie Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-ZDRÓJ. Jednak najważniejszym jest to, że wraz z jej powstaniem spełniam obietnice, którą dałem dzieciom i ich rodzicom. Obietnice o nowoczesnym obiekcie, połączonym ze szkołą bezpiecznym i wygodnym dla dzieci podziemnym łącznikiem – mówi burmistrz Marek Długozima.

Hala, która do południa posłuży dzieciom, popołudniami i weekendami będzie areną dla rozgrywek zespołów zawodowych i amatorskich z Gminy Trzebnica. Jej wielkość i multifunkcyjność pozwoli również na organizowanie dużych wydarzeń kulturalnych, koncertów i przedstawień teatralnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.