• EN
  • DE
  • UA

Świetlica w Księginicach – mury już stoją

Mury już stoją, trwa montowanie okien, niebawem pojawi się okrycie dachowe. Powoli zbliża się cel, jakim było spełnienie marzenia mieszkańców Księginic o własnej świetlicy. Wykonawcą inwestycji jest firma NOVBAU. 

Przestronna sala, kuchnia oraz sanitariaty, to wszystko w 216 m².  – Już teraz odbieram liczne zapytania od mieszkańców, którzy chcą rezerwować obiekt na swoje uroczystości. To pokazuje jak potrzebną jest ta świetlica w tak dużym sołectwie jak nasze – mówi sołtys, a jednocześnie radna Rady Miejskiej Maria Barbara Ciepluch i dodaje: - Dziękujemy burmistrzowi, że dostrzega nasze potrzeby. Dzięki temu powstaje ten obiekt. Powstanie również sieć dróg, która jest konsekwencją naszego rozwoju. Nie możemy również zapominać o remoncie ul. Łabędziej, która dała dużo komfortu naszym mieszkańcom.

Również oni nie kryją swojego zadowolenia: - Widać, że coś się u nas dzieje. Powstaje ta świetlica, wcześniej dla młodych zbudowano skatepark, wyremontowano ul. Łabędzią oraz zamontowano progi zwalniające na ulicy prowadzącej do Jaszyc – wylicza jeden ze spotkanych mieszkańców, a inny dodaje: - Czuje się rękę dobrego gospodarza, jest czyściej i bezpieczniej niż kiedyś.

- Miło jest patrzeć, jak kolejna duża inwestycja pnie się do góry i już niebawem będzie cieszyć mieszkańców jednego z największych sołectw naszej gminy, które rozwija się prężnie pod okiem Pani sołtys Barbary Ciepluch. Dzięki świetlicy zyska ona dodatkowy instrument, służący integracji mieszkańców – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: - Świetlica, to jednak nie koniec inwestycji w Księginice. Już niebawem powstanie tu sieć dróg wewnętrznych, a miejscowość zostanie połączona z Trzebnicą bezpiecznym chodnikiem i ścieżką rowerową, które zostaną wybudowane podczas remontu ul. Milickiej.

Termin oddania do użytku nowej świetlicy w Księginicach, to przełom lutego i marca 2018 roku. Warto też zaznaczyć, że w ostatnim czasie odbyło się otwarcie ofert na kolejne świetlice wiejskie. Już niebawem cieszyć się nimi będą mogli mieszkańcy Kuźniczyska i Ligoty, a w kolejce czekają: Skarszyn, Świątniki, Koczurki, Brzezie, Masłowiec, Będkowo i Nowy Dwór.