Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica pamięta

Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00, nazywaną Godziną „W”. Zostało ono zorganizowane przez Armię Krajową, w ramach akcji „Burza” i trwało do 3 października tego samego roku. Dzisiaj obchodzimy 68 rocznicę tego wydarzenia. O godz. 17.00 w całym kraju uruchomione zostaną syreny alarmowe, by symboliczną minutą ciszy oddać hołd poległym w Powstaniu i uczcić ich pamięć. Także w Trzebnicy rozbrzmi dźwięk alarmu powietrznego.

 

KOMUNIKAT

W dniu 1 sierpnia 2012r. (środa) na terenie gminy Trzebnica przeprowadzony zostanie trening zgrywający system ostrzegania i alarmowania ludności przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego (syren) - rodzaj alarmu "ALARM POWIETRZNY".

Trening będzie polegał na uruchomieniu o godz. 17.00 syren ostrzegawczych posiadanych przez jednostki straży pożarnej, obrony cywilnej i zakłady pracy. Mieszkańcy gminy usłyszą ciągły, modulowany dźwięk syreny trwający minutę, oznaczający ogłoszenie alarmu powietrznego.

Zostanie on przeprowadzony w oparciu o § 11 ust. 1 rozporządzania Rady Ministrów z dnia 16 października 2006 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. nr 191, poz. 1415). Jego celem jest sprawdzenie sprawności technicznej urządzeń oraz doskonalenie procedur w zakresie ich uruchamiania na poszczególnych szczeblach zarządzania.