Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

 • EN
 • DE
 • UA

Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa

 • Sprawdzamy postępy inwestycyjne

  DJI_0037.jpeg

  Na przestrzeni ostatnich lat w Gminie Trzebnica przeprowadzanych jest ponad 80 inwestycji rocznie. To imponujący wynik, który świadczy o dynamicznym rozwoju naszej gminy. Poniżej przedstawiamy te, które obecnie są w trakcie realizacji. Warto również pamiętać, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Bochenka, Milickiej i Prusickiej, a także przebudowa ul. Obornickiej. Powstanie również 12-kilometrowa ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej, dworzec autobusowy i blisko 150 nowych miejsc parkingowych. Winna „Kocia” Góra przejdzie pierwszy etap modernizacji, dzięki której na jej terenach powstanie Trzebnicki Park Kulturowy. Zapraszamy do zapoznania się ze skalą rozwoju, jaki następuje w Gminie Trzebnica. 

 • Dobra pogoda sprzyja pracy

  12.jpeg

  Prace przy modernizacji i rozbudowie Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku postępują w szybkim tempie. Wylano strop nad pierwszym piętrem nowego skrzydła. Kończą się prace związane ze stawianiem ścianek działowych. Jak podkreśla Andrzej Faraniec, kierownik budowy z trzebnickiej firmy „KLIWO”: - Pogoda nam sprzyja. Brak mrozów i opadów śniegu umożliwia przyspieszenie prac.  

 • Postęp prac przy ul. 3 Maja

  DJI_0047.MP4.00_00_09_01.Still001 - Kopia.jpeg

  Zagospodarowanie terenu znajdującego się przy ul. 3 Maja przebiega planowo. Ostatnie prace wykończeniowe trwają przed budynkiem żłobka i przedszkola oraz przed obiektem sportowo-rekreacyjnym. Powstaje również przestronny parking, a na budowie hali widowiskowo-sportowej wylewane są fundamenty. Nowe inwestycje razem z już istniejącymi – Szkołą Muzyczną i Szkołą Podstawową nr 2, stworzą kompleks sportowo-edukacyjny na miarę rozwoju Gminy Trzebnica.

 • Hala Widowiskowo-Sportowa / trwa palowanie

  IMG_0407.jpeg

  Trwa pierwszy etap budowy hali widowisko-sportowej. Rozpoczął się proces palowania, który wzmocni grunt budynku przed wylaniem fundamentów. Po ukończeniu prac, planowanym na luty 2019 roku, Trzebnica zyska wielofunkcyjną halę, która pomieści do 1000 osób. Jej powierzchnia użytkowa wyniesie 3.612,45 m², a koszt budowy to ponad 20 mln zł. Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.

 • Budowa Hali Widowiskowo-Sportowej ruszyła

  IMG_6839.jpeg

  Będzie  największą halą widowiskowo-sportową w Powiecie Trzebnickim, jej widownia pomieści do 1000 osób, a koszt budowy to ponad 20 mln zł. Obecnie trwają prace ciężkiego sprzętu związane z przygotowaniem terenu pod wylanie fundamentów.

 • Umowa podpisana. Pierwszy szpadel pod budowę Hali Sportowej wbity w ziemię

  15.jpeg

  Będzie drugą największą inwestycją w historii Gminy Trzebnica. W poniedziałek 7 sierpnia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej, która pomieści do 1000 osób. Koszt jej powstania wyniesie ponad 20 mln zł. Wykonaniem zajmie się Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.