• EN
  • DE
  • UA

Postęp prac przy budowie żłobka i przedszkola

Nowy żłobek wraz z przedszkolem, a także obiekt sportowo-rekreacyjny już niebawem zaczną służyć mieszkańcom. Teren budowy podczas cotygodniowej narady roboczej wizytował burmistrz Marek Długozima.

W pierwszym z budynków zamontowano już okna, podwieszono sufity, trwa malowanie wnętrz oraz elewacji. Zamontowano również piec gazowy. W drugim obiekcie trwają prace związane z montażem instalacji, postawiono ścianki działowe, a wrażenie robią wysokie na ok. pięć metrów pomieszczenia, w których już niebawem znajdą się korty do squasha. Oprócz nich swoje miejsce w budynku znajdzie przestronna sala fitness, sala do wirtualnego spinningu, siłownia czy ścianka wspinaczkowa.

IMG_7851.jpeg
Trwa malowanie wnętrz oraz elewacji.

IMG_7614.jpeg
Teren budowy nowego żłobka i przedszkola wizytował burmistrz Marek Długozima. Na zdjęciu z pracownikiem wydziału techniczno-inwetycyjnego Stanisławem Koszałko.

Żłobek i przedszkole zamieniają się powoli w kolorowe i przytulne miejsce niczym z bajki. Najmłodsi mieszkańcy gminy znajdą tu bezpieczne miejsce i idealny start na swej edukacyjnej drodze pod okiem najlepszych nauczycieli. Konstrukcja budynku spełnia najwyższe normy związane z budową i projektowaniem tego typu obiektów, a funkcjonalność sal pozwoli na różnorodne wykorzystanie powstałej przestrzeni powiedział burmistrz i dodał:Drugi z budynków powinien przypaść do gustu wszystkim miłośnikom sportu i rekreacji. Będący doskonałym uzupełnieniem powstałej w przestrzeniach Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ strefy aktywności, da dużo nowych możliwości na aktywne spędzanie czasu. Wierzę, że wielu z nas odnajdzie w nim swoją sportową pasję lub odpowiednio zadba o swoje zdrowie – zakończył.

Warto zaznaczyć, że w sąsiedztwie tych budynków powstanie edukacyjny plac zabaw dla najmłodszych, rowerowy tor pumptrack, o który zabiegała trzebnicka młodzież, a także przestronne parkingi. Posłużą one zarówno rodzicom odwożącym swoje dzieci, jak i tym którzy będą chcieli skorzystać z obiektu sportowo-rekreacyjnego lub nowo powstającej hali widowiskowo-sportowej. Wraz z zakończeniem wspomnianych inwestycji ul. 3  Maja stanie się sportowo-edukacyjnym centrum Trzebnicy.

IMG_7843.jpeg
W łazienkach położono kafle oraz zakończono montaż instalacji.

IMG_7844.jpeg
Trwają prace wykończeniowe. Podwieszono sufity, położono wykładziny, malowane są wnętrza.

IMG_7849.jpeg
IMG_7846.jpeg

 

stopka unijna przed 2018.jpeg