Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wakacyjne wyjazdy dzieci z Gminy Trzebnica

Dzieci z Gminy Trzebnica uczestniczą w wielu zorganizowanych wyjazdach wakacyjnych. Chłopcy z Polonii Trzebnica wzięli udział w turnieju piłkarskim i wypoczywali nad jeziorem Wielgie, natomiast harcerze i dzieci, uczestniczące w zajęciach gminnych świetlic, wyjechały do Lginia.

We wtorek, 24 lipca, z parkingu przy ul. Henryka Brodatego, na tygodniowy wypoczynek nad jezioro, wyjeżdżali harcerze oraz dzieci biorące udział w zajęciach świetlic gminnych. To kolejna tura dzieci i młodzieży, która skorzysta z dofinansowywanych przez Gminę Trzebnica kolonii. Życzenia szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wypoczynku złożyli dzieciom Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz p.o Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Iwona Durbajło.

Obóz wypełniony jest czasem na wypoczynek i relaks, ale także wieloma atrakcjami i zajęciami, w ramach których dzieci będą nie tylko sportowo rywalizować, ale także uczyć się współpracy w grupie. Przewidziano także pogadanki na temat szkodliwości przeróżnych używek oraz problemów dzisiejszych dzieci i młodzieży.

IMG_8490.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie dzieci wyjeżdżających do Lginia z p.o Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Iwona Durbajło oraz Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą.

Młodzieżowe drużyny TSSR Polonii Trzebnica – Orliki, Młodziki i Trampkarze (w wieku od 10 do 15 lat) po raz pierwszy reprezentowały Gminę Trzebnica na Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej Zina Dobiegniew Cup 2012 im. Kazimierza Górskiego. Turniej ten ma piękną i długą historię oraz prestiż – w tym roku, odbył się po raz osiemnasty, w malowniczym, położonym nad jeziorem Wielgie, Dobiegniewie (woj. lubuskie), w dniach 8-14 lipca.

W turnieju wzięło udział blisko 100 drużyn z siedmiu państw – Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Niemiec, Szkocji i Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta, a nasi chłopcy dawali z siebie wszystko i godnie reprezentowali barwy klubu i Gminy Trzebnica. Najlepszy wynik osiągnęła, trenowana i kierowana przez Łukasza Skowronka i Marcina Adamczyka, drużyna trampkarzy, która w ćwierćfinale po bardzo wyrównanym meczu uległa nieznacznie (0-1) drużynie z Wilna i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Należy również dodać, że zawodnik tej drużyny - Patryk Chojak, zwyciężył indywidualnie w konkursie żonglerki. Młodziki również walczyły bardzo dzielnie, ulegając dopiero w 1/8 finału drużynie Cuiavii Inowrocław, a pokonując wcześniej m. in. drużynę z Edynburga. Znaczące wyniki osiągnęli też nasi najmłodsi piłkarze - Orliki, którzy pokonali rówieśników ze Stilonu Gorzów i Chrobrego Głogów.

Poza emocjami związanymi z rozgrywanymi meczami, chłopcy spędzali czas nad jeziorem korzystając ze słońca, wody oraz wielu atrakcji. Ponadto, zadbano także o lekcję historii, organizując zwiedzanie, znajdującego się w mieście, nazistowskiego obozu jenieckiego z czasów II wojny światowej - Oflag II C Woldenberg.

Turniej, choć bardzo wyczerpujący, przyniósł młodym piłkarzom wiele emocji, radości i nowych, cennych doświadczeń, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Zmierzenie się, a co więcej pokonywanie zagranicznych drużyn, czy krajowych, uznanych firm piłkarskich, było wielką frajdą i niezapomnianym przeżyciem. Debiutancki, w naszym wykonaniu, turniej można więc uznać za bardzo udany.

IMG_3097_small.jpeg
Młodzi zawodnicy TSSR Polonia Trzebnica, uczestniczący w Międzynarodowym Młodziezowym Turnieju Turnieju Piłki Nożnej Zina Dobiegniew Cup 2012 im. Kazimierza Górksiego.