• EN
  • DE
  • UA

Budowa Hali Widowiskowo-Sportowej ruszyła

Będzie  największą halą widowiskowo-sportową w Powiecie Trzebnickim, jej widownia pomieści do 1000 osób, a koszt budowy to ponad 20 mln zł. Obecnie trwają prace ciężkiego sprzętu związane z przygotowaniem terenu pod wylanie fundamentów.

Co ważne hala posłuży dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2, z którą połączy ją podziemny łącznik.  Popołudniami i weekendami będzie areną dla rozgrywek zespołów zawodowych i amatorskich z Gminy Trzebnica. Stanie się ona również doskonałym uzupełnieniem szerokiej bazy treningowej oferowanej przez Trzebnicę, a docenianej przez takie zespoły jak choćby ekstraklasowy Śląsk Wrocław. Jej woelkość i multifunkcyjność pozwoli również  na organizowanie dużych wydarzeń kulturalnych, koncertów i przedstawień teatralnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

- To druga największa inwestycja w powojennej historii Trzebnicy. Kolejna, którą zainicjowałem, aby mieszkańcom naszej gminy żyło się lepiej i to u nas odnajdywali wszystko, co oferują miasta od nas większe. Tak powstał Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ, gdzie już od tego roku działa też Strefa Aktywności z siłownią i kręgielnią. Tak powstały też m.in. nowoczesne Centrum Kultury wraz z kinem 3D i Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ oraz kompleks edukacyjny Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 2. To właśnie rodzicom i uczniom tej ostatniej obiecałem nową Halę Widowiskowo-Sportową. A wraz z ogłoszeniem przetargu i wkopaniem pierwszego szpadla pod jej budowę, tą obietnicę zacząłem realizować. W nowoczesnych wnętrzach hali dzieci będą mogły budzić i rozwijać swoje sportowe pasjepowiedział wizytujący teren prac burmistrz Marek Długozima.

Warto przypomnieć, że obecnie przy  ul. 3 Maja powstają też żłobek wraz z przedszkolem oraz obiekt sportowo- rekreacyjny. W tym pierwszym znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe, w tym drugim cztery sale do squasha, trzy sale do fitnessu oraz sale do spinningu, jogi i siłownia.

Powierzchnia użytkowa hali widowiskowo-sportowej to 3.612,45 m2, a prace budowlane prowadzone przez Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. mają zakończyć się w lutym 2019 roku. Na ul. 3 Maja powstaną także dwa duże parkingi, w tym jeden w formule „Parkuj i jedź”. Zapewnią one odpowiednią ilość miejsc parkingowych zarówno dla odwiedzających kompleks edukacyjny, jak i tych chcących skorzystać z nowych obiektów sportowych.