#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Ważny dzień dla edukacji w Trzebnicy

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Prezes Zarządu firmy INTERM Sp. z o.o Kazimierz Stanisławyczk, podpisali umowę na wykonanie modernizacji, remontu oraz przebudowy budynków przy ul. 3-ego Maja, który od września 2013 roku posłużyć ma uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nowo powstałej Szkole Muzycznej I i II Stopnia.

Wykonawca rozpocznie prace od 1 sierpnia bieżącego roku. Budynki przejdą gruntowną przebudowę i modernizację, by stać się siedzibą Szkoły Podstawowej i Szkoły Muzycznej I i II Stopnia. Przeprowadzone zostaną prace przy m. in.: wzmocnieniu konstrukcji, częściowej rozbiórce, izolacji, instalacjach: gazowej, wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, centralnym ogrzewaniu, ociepleniu budynków, schodach, windach, podjazdach dla osób niepełnosprawnych, kotłowni, kuchni, wymianie okien i drzwi, a także radiowęzła i wielu innych elementach. Prace mają zakończyć się odpowiednio wcześnie, aby 1 września 2013 roku, rozpocząć działanie nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 2 i nowo powstałej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Jestem przekonany, że dzisiejsza data przejdzie do historii Trzebnicy, jako jedna z najważniejszych. Faza marzeń o szkole muzycznej, projektów, koncepcji i podejmowania ważnych decyzji dzisiaj przeradza się w rzeczywistość. W budynkach byłego uzdrowiska, a później sanatorium przy ul. 3-ego Maja powstanie nowoczesna szkoła podstawowa wraz z pierwszą w powiecie szkołą muzyczną. Do tej pory uzdolnione muzycznie dzieci, chcące uczyć się gry na instrumencie i szlifować swój talent, nie miały innej możliwości, jak dojeżdżanie na zajęcia do Wrocławia. Teraz cała baza będzie dla nich dostępna w Trzebnicy. Dzięki temu zapewne o wiele więcej dzieci zdecyduje się na spróbowanie swoich sił w nauce gry na wybranym instrumencie. Jestem bardzo zadowolony, że konsekwentnie, mimo wielu przeszkód, dążę do realizacji ambitnego celu, zawartego w programie wyborczym.”

podpisanie umowy.jpeg
Podpisanie umowy przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę oraz Prezesa Zarządu firmy INTERM Sp. z o.o. Kazimierza Stanisławczyka w obecności Naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniewa Zarzecznego oraz Moniki Białas - Stanowisko ds. Zamówień Publicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacjami:

 2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

d2.jpeg