• EN
 • DE

Orientuj się w Aglomeracji

18 października tereny Lasu Bukowego oraz Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ ponownie zamienią się w arenę sportowych zmagań. To właśnie na tym obszarze obędą się zawody w biegu na orientację - finał projektu "Orientuj się w Aglomeracji". 

W ramach projektu uczniowie klas 4 - 7 uczestniczyli w zajęciach z biegu na orientację. Podczas zajęć teoretycznych uczyli się ogólnych zasad biegu na orientację i czytania mapy, aby następnie w praktyce użyć tych umiejętności w wykonaniu zadań z użyciem mapy terenu szkoły.

W jutrzejszych Zawodach udział wezmą uczniowie szkół biorących udział w tej, jak również w poprzednich edycjach projektu w sumie około 500 uczniów w tym również uczniowie trzebnickich szkół podstawowych.


Miejsce otwarcia Mistrzostw oraz metę zorganizowano na terenie Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA - ZDRÓJ. Uroczystego otwarcia ścieżki stałych punktów kontrolnych do uprawiania orientacji terenowej w Lesie Bukowym dokona Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z prezesem Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej Wojtkiem Dwojakiem oraz prezesem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej Jackiem Kowalskim. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom! Start 10:30.

 

twg-z-113.jpeg

 • The World Games 2017 w Trzebnicy

  11.jpeg

  Największe wydarzenie sportowe roku za nami! 26 lipca Las Bukowy i Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ stały się areną zmagań najlepszych zawodników w biegu na orientację na dystansie średnim. Doskonała organizacja, wspaniała atmosfera i prawdziwe sportowe emocje – tak w kilku słowach można opisać to, co wydarzyło się w Trzebnicy podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games Wrocław 2017.

 • Wideorelacja z The World Games 2017

  11.jpeg

  Największe wydarzenie sportowe roku za nami! 26 lipca Las Bukowy i Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ stały się areną zmagań najlepszych zawodników w biegu na orientację na dystansie średnim. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji.