Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowy plac zabaw dla dzieci otwarty

W piękne, słoneczne popołudnie, 23 lipca przy ul. Leśnej i Korczaka uroczyście otwarto nowy plac zabaw dla dzieci. Powstał on dzięki współpracy Gminy Trzebnica z Fundacją Muszkieterów.

Zanim rozpoczęła się zabawa dla dzieci na cudownie przystrojonym placu zabaw z animatorami Teatru „Wariate”, miała miejsce krótka oficjalna część uroczystości. W imieniu organizatorów imprezy, dedykowanej najmłodszym mieszkańcom, Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, właścicielami Intermarche w Trzebnicy Aleksandry i Benjamina Ferte, właścicielami Bricomarche w Trzebnicy Marioli i Tomasza Stangenberg, przywitano zebranych gości na czele z Siostrą Przełożoną Claret oraz ks. Dziekanem Bogdanem Grabowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Trzebnicy Mateuszem Staniszem, Dyrektor ZAPO Agnieszką Moździerz, Dyrektorem Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Adamem Wazem. Następnie głos zabrali właściciele Intermarche i Bricomarche oraz Burmistrz Gminy Trzebnica, którzy wyrazili swoje zadowolenie z realizacji przedsięwzięcia, dobrej współpracy, a przede wszystkim życzyli najmłodszym wielu wesołych chwil spędzonych na nowym placu zabaw. Następnie Burmistrz Gminy Trzebnica otrzymał  PDFAkt Przekazania Placu.

Gdy tylko burmistrz wraz z właścicielami Intermarche i Bricomarche oraz przedstawicielem dzieci – Jakubem Nowakowskim przecięli wstęgę, symbolicznie otwierając nowe miejsce dla najmłodszych, ks. Dziekan Bogdan Grabowski poświęcił miejsce zabaw, a plac wypełnił się dziećmi. Poza maluchami przybyłymi z rodzicami lub dziadkami, na otwarciu placu zabaw pojawiła się także grupa dzieci z Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały z opiekunkami oraz dzieci, uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ. Animatorzy – Pani Sylwia i Pan Marek - prowadzili szereg konkursów, piosenek i konkurencji, za udział w których nagradzali prezentami. Na zakończenie odbył się konkurs na najciekawsze przebranie wykonane na miejscu z bibuł, papieru kolorowego, tasiemek, folii i patyczków. Wyobraźnia dzieci okazała się jak zwykle nieograniczona i zaskakująca. Obok robotów, księżniczek i modelek powstały także: ogórek, mumia i Scooby Doo.

Warto dodać, że każde dziecko zostało obdarowane balonikami oraz licznymi słodkościami, a także kredkami i kolorowankami. Nowy plac zabaw tętni życiem, po otwarciu i zakończeniu zabaw, dzieci korzystały z uroków placu do wieczora.

Plac zabaw powstał dzięki inicjatywie właścicieli Intermarche i Bricomarche. Zgłosili oni chęć realizacji takiego przedsięwzięcia Burmistrzowi Gminy Trzebnica, który w pełni poparł ich pomysł. Dzięki dobrej współpracy podpisano umowę, w ramach której Gmina Trzebnica wyznaczyła teren pod budowę placu zabaw oraz zadbała o przygotowanie podłoża do zamontowania urządzeń (piakownicy, zjeżdżalni, różnych huśtawek i bujawek, ławeczek), dostarczonych i sfinansowanych przez Fundację Muszkieterów.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Jestem bardzo zadowolony, że w Trzebnicy powstał nowy plac zabaw dla najmłodszych. Zwłaszcza, że ulokowany jest on w takim miejscu, jak okolica Lasu Bukowego i stawów trzebnickich. Teraz także maluchy będą miały się gdzie bawić, podczas gdy starsze rodzeństwo będzie korzystać ze ścieżki zdrowia, a rodzice czy dziadkowie odpoczywać na ławeczkach. Tereny byłego uzdrowiska zyskały kolejną ważną atrakcję, z czego bardzo się cieszę. Pragnę podziękować Państwu Ferte oraz Państwu Stangenberg za miłą i owocną współpracę. Myślę, że efekt jest korzystny dla wszystkich stron, a szczególnie dla mieszkańców i turystów.”

IMG_8231.jpeg
Spotkanie rozpoczęło się od krótkich wypowiedzi właściciela Intermarche Benjamina Ferte, właściciela Bricomarche Tomasza Stangenberga oraz Burmistrza Gminy Tzrebnica Marka Długozimy, którzy wyrazili swoje zadowolenie z realizacji przedsięwzięcia, dobrej współpracy, a przede wszystkim życzyli najmłodszym wielu wesołych chwil spędzonych na nowym placu zabaw.

IMG_8253.jpeg
Przecięcie wstęgi, od lewej: Benajmin Ferte - Intermarche, Tomasz Stangenberg - Bricomarche, Jakub Nowakowski, Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

IMG_8266.jpeg
Poświęcenie placu zabaw przez ks. Dziekana Bogdana Grabowskiego.

IMG_8322.jpeg
Przez blisko dwie godziny dzieci bawiły się z animatorami Teatru "Wariate".

IMG_8418.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie dzieci, biorących udział w konkursie na wymyślenie przebrania oraz budowie robota.