• EN
  • DE

Kręgle na start

W sobotę 07.10.2017 w kręgielni Gminnej Strefy Aktywności Sportowej odbył się turniej inauguracyjny Trzebnickiej Ligi Bowlingowej. Zawody zostały otwarte przez burmistrza Marka Długozimę, który tym samym zainaugurował pierwszy sezon zmagań.

- Widząc frekwencje i zadowolenie rysujące się na twarzach prawdziwych pasjonatów kręgli, wiem, że podjęta przeze mnie decyzja o powstaniu strefy aktywności wraz z kręgielnią była słuszna. Mam nadzieję, że spędzicie tu wiele godzin niezapomnianej rozrywki, a dzisiejszy turniej będzie zaledwie początkiem przygody z ruszającą ligą. Życzę wam sukcesów i oby wasza kula zawsze trafiała strike'a – powiedział burmistrz otwierając turniej.

Rozgrywki eliminacyjne do której zgłosiło się 16 zawodników rozpoczęły się o godzinie 14:00. Po eliminacjach wyłonione zostało 8 osób, które weszły do półfinału. Turniej poprowadził mistrz i mistrzyni polski w bowlingu Tomasz Janicki oraz Iga Ryngwelska. – Miło, że powstają takie miejsca jak ta kręgielnia. Sam zajmuję się popularyzacją bowlingu, który na sportowej mapie Polski zajmuje coraz to wyższe miejsce wśród dyscyplin uprawianych rekreacyjnie. Sama frekwencja na tych zawodach pokazuje, że również w Trzebnicy znajdziemy wielu chętnych do szlifowania swoich umiejętności. Kto wie, może już za kilka lat usłyszymy o mistrzu Polski z Trzebnicy?  - mówi Tomasz Janicki i dodaje: - Świadomy bowling, to wiele lat praktyki i ćwiczeń, żeby na stałe zadomowić się w zawodowej lidze potrzeba około trzech lat regularnej gry. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie poznać wszystkie niuanse związane z techniką rzutu. Wtedy zaczynamy rozumieć, że to nie moc a właściwa precyzja jest najważniejsza – zakończył mistrz, który dał popis swoich umiejętności w krótkim pokazie, po fazie eliminacyjnej turnieju. Udzielał graczom również cennych porad i wskazówek.

W finale walka była zacięta, ostatecznie trzecie miejsce zdobył Michał Krupa ze średnią liczbą punktów ze wszystkich gier 133 (531 pinów). Do ścisłego finału wszedł Daniel Nowotny ze średnią 155 punktów (619 pinów) oraz Bartłomiej Konopacki ze średnią 142 punktów (568 pinów). Po bardzo wyrównanym pojedynku, gdy każdy z zawodników miał po 140 pinów, Bartłomiej Konopacki strącił w ostatnim rzucie 6 kręgli, ostatecznie pokonując Daniela Nowotnego. Najlepszą kobietą w zawodach została Maja Jakubowska ze średnią liczbą punktów 105 (210 pinów).

- Cieszę się ogromnie ze zwycięstwa odniesionego na tle bardzo wymagających rywali. Pomogło szczęście i podglądanie pokazu mistrza. Koledzy i koleżanki już są żądni rewanżu, więc pewnie rywalizacja podczas kolejnych zawodów będzie jeszcze bardziej zacięta. Warto startować w zawodach dla samej przyjemności gry w kręgle, a zwycięstwo to tylko miły bonus. Świetnie, że jest takie miejsce w Trzebnicy – powiedział zwycięzca.

Kolejne zawody w listopadzie – szczegóły już wkrótce. Zapraszamy też do odwiedzania kręgielnie ze znajomymi. Rezerwacji toru możecie dokonać pod numerem telefonu 603 152 780.

11.jpegWspólne zdjęcie uczestników turnieju inauguracyjnego Trzebnickiej Ligi Bowlingowej z burmistrzem Markiem Długozimą i mistrzami w bowlingu: Tomaszem Janickim oraz Igą Ryngwelską.