• EN
  • DE

Nowa inwestycja w Księginicach

Rozpoczęły się prace związane z budową nowej świetlicy w Księginicach. Właśnie wylano fundamenty pod jej budowę. Wykonawcą inwestycji jest firma NOVBAU . Teren robót wizytował burmistrz Marek Długozima.

 

Przypomnijmy, że nowa świetlica w 216 m2 pomieści kuchnię, sanitariaty oraz przestronną salę przeznaczoną do organizacji imprez. – Bardzo podoba mi się teren, na którym przyszło nam wykonywać świetlicę. Prace przebiegają dość sprawnie, jedynie ostatnie opady lekko opóźniły nasz harmonogram. Fundamenty zostały wylane, teraz czas, by obiekt zaczął piąć się w górę mówi wykonawca Krzysztof Nowicki.

Księginice to jedno z największych sołectw w naszej gminie. Dzięki tej świetlicy mieszkańcy zyskają tak potrzebne miejsce wspólnej integracji. Wierzę, że w jej murach urodzi się wiele ciekawych społecznych inicjatyw. Zadba o to sołtys, a jednocześnie radna Rady Miejskiej Maria Barbara Ciepluch, która zabiegała o powstanie świetlicypowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: Konsekwentnie realizuję projekt rozwoju wsi, dzięki czemu w 41 sołectwach powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk czy dróg. Budowę nowych świetlic planuję także w m.in. w Skarszynie, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Ligocie Trzebnickiej, Masłowcu, Będkowie, Nowym Dworze i Kuźniczysku. Prace przy świetlicy w Księginicach zakończą się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

IMG_3424.jpegTeren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima. Na zdjęciu także sołtys Księginic Maria Barbara Ciepluch, wykonawca prac Krzysztof Nowicki z firmy NOVBAU oraz pracownik wydziału TI Stanisław Koszałko.

IMG_3442.jpegWylano już fundamenty pod budowę świetlicy. Wkrótce rozpocznie się stawianie ścian budynku.