• EN
  • DE

Trzebnica odkryciem Dolnego Śląska – miejscowość roku

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska to plebiscyt zorganizowany już po raz ósmy przez Gazetę Wrocławską. Jej czytelnicy, w głosowaniu SMS-owym zdecydowali, że to Trzebnica została jednym z liderów rozwoju turystyki w regionie wrocławskim i wybrali ją miejscowością roku.

Uroczysta gala odbyła się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Nagrody w postaci specjalnego certyfikatu – dyplomy oraz voucher na reklamę w Gazecie Wrocławskiej wręczono zwycięzcom piętnastu kategorii. Oprócz Trzebnicy, której przyznano tytuł miejscowości roku, nagrodzono również Trzebnickie Święto Sadów w kategorii Święto Miasta i Gminy. Pozostałe kategorie: Atrakcja Turystyczna Roku, Restauracja Roku, Bistro Roku, Pizzeria Roku, Kawiarnia/Cukiernia Roku, Zajazd/Karczma Roku, Pub Roku, Hotel Roku, Pensjonat/Apartamenty/Obiekt Noclegowy Roku, Agroturystyka Roku, Wydarzenie Kulturalne Roku, Wydarzenie Kulinarne Roku oraz wydawcy Folderów/Albumów najlepiej promujących Dolny Śląsk. 
- To bardzo miłe, że Dolnoślązacy uznali nasze miasto, za lidera i przyznali Trzebnicy tytuł miejscowości roku. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, a jedynie potwierdzeniem konsekwentnie realizowanej polityki rozwoju. Mieszkańcy i turyści dostrzegają zmiany jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w Gminie Trzebnica. Cieszę się, że chcą do nas wracać i coraz częściej turystyczne wizyty zmieniają się w chęć pozostania w mieście na stałe. Mamy wszystko co posiadają duże miejscowości i co ważne, u nas wszędzie jest blisko. Rozrywka, opieka medyczna i rekreacja w nowoczesnych przestrzeniach inwestycji otwartych na przestrzeni ostatnich kilku lat, to argumenty, którymi już teraz możemy się pochwalićpowiedział burmistrz Marek Długozima, komentując wyniki plebiscytu.

Innymi nagrodzonymi z Gminy Trzebnica okazały się: Zajazd Chata Za Wsią z Kobylic oraz Trzebnickie Bistro44. Plebiscyt, który ma na celu promocję turystki, swoim patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

11.jpegBurmistrz Marek Długozima odbiera nagrodę z rąk Arkadiusza Franasa - redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej.