#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Przemysław Tytoń na Trzebnickim Stadionie Fair Play Arena

Drużyna PSV Eindhoven, w której gra polski zawodnik – Przemysław Tytoń, wzięła udział we wrocławskim turnieju Polish Masters, zdobywając pierwsze miejsce. W ramach przygotowań przed głównymi meczami na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, zespół z Holandii przeprowadził trening na Trzebnickim Stadionie Miejskim 'Fair Play Arena'.

Bliska odległość Trzebnicy od stolicy Dolnego Śląska, a przede wszystkim jakość murawy trzebnickiego stadionu, spełniającego ścisłe wymagania UEFA, ale także dobra współpraca organizatorów zaważyły o wyborze Trzebnicy na przeprowadzenie treningu jednej z najsłynniejszych drużyn z Holandii – PSV Eindhoven. Na prośbę szkoleniowców zespołu informacja o treningu utrzymywana była w tajemnicy. Wyrażono jednak zgodę na obecność zawodników lokalnej drużyny – Polonii Trzebnica. Zwłaszcza dla najmłodszych, było to spore przeżycie.

Drużyna PSV Eindhoven pojawiła się w Trzebnicy po godzinie 17.00. Od razu przystąpiono do przeprowadzenia rozgrzewki, a następnie poszczególnych ćwiczeń różnych elementów gry, na koniec rozgrywając mecz. Z trybun trening obserwowało sporo osób, które żywo reagowały, zwłaszcza na interwencje Przemysława Tytonia. Warto podkreślić, że polski zawodnik, który zabłysnął podczas Mistrzostw Europy EURO 2012, po zakończaniu zajęć podszedł do kibiców i wręczał autografy oraz pozował do pamiątkowych zdjęć.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Trzebnicki Stadion Miejski 'Fair Play Arena' spełnia europejskie wymagania i normy. Standard murawy naszego głównego boiska pozwala nam na goszczenie takich gwiazd, jak zawodnicy holenderskiego klubu PSV Eindhoven. Jestem bardzo dumny, że nasze miasto może bez obaw zapraszać tak renomowane zespoły. Szczególnie cieszy obecność Przemysława Tytonia, bohatera meczu z Grecją podczas EURO i fakt, że porozmawiał chwilę z młodymi piłkarzami Polonii Trzebnica, wręczając autografy. Dla rozpoczynających swoją przygodę z piłką nożna chłopców było to ogromne przeżycie.”

 

IMG_8091.jpeg
Przyjazd zawodników PSV Eindhoven do Trzebnicy.
IMG_8143.jpeg
Rozgrzewka na Trzebnickim Stadionie Miejskim 'Fair Play Arena'.
IMG_8107.jpeg
IMG_8112.jpeg
IMG_8109.jpeg
Mieszkańcy Trzebnicy z zaangażowaniem obserwowali drużynę podczas treningu.
IMG_8137.jpeg
Z trybun trenującą drużynę 
dopingowałli zawodnicy Polonii Trzebnica.
IMG_8126.jpeg
Indywidualne ćwiczenia Przemysława Tytonia.
IMG_8173.jpeg
Na zdjęciu: Burmistrz Marek Długozima oraz gracz PSV Eindhoven z trenerem (Dick Advocaat).
IMG_8170.jpeg
Po treningu polski bramkarz chętnie rozdawał autografy.
IMG_8099.jpeg
Burmistrz Marek Długozima życzył Przemysławowi Tytoniowi powodzenia w turnieju oraz zapraszał do ponownego odwiedzenia Trzebnicy.