• EN
  • DE

Przygotowania do otwarcia

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Szkoły Podstawowej nr 1, które rozpocznie nowy rozdział w historii tej zasłużonej dla Trzebnicy placówki.  Na terenie inwestycji oraz boiska wielofunkcyjnego wykonywane są prace porządkowe, w łączniku rozpoczął się proces montowania mebli. Roboty trwają jeszcze w kotłowni gdzie zamontowano już kotły gazowe. Gotowość szkoły do otwarcia sprawdzał burmistrz Marek Długozima.

Przypomnijmy, że szkoła będąca jeszcze do niedawna gimnazjum, przeszła gruntowny remont połączony z termomodernizacją. Powstało także nowe boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Co ważne, burmistrz ogłosił również przetarg na nowe wyposażenie szkolne oraz dostawę sprzętu edukacyjnego i zabawek. Zainicjował także zmiany programowe, m.in. wcześniejsze rozpoczęcie nauki drugiego języka, wprowadzenie robotyki.

- Otwierając „Jedynkę”, chce by szkoła jednoznacznie kojarząca się z historią Trzebnicy,  zyskała nowy blask i na nowo mogła zapisać się na jej kartach. Wierzę, że poczynione inwestycje w kwocie przekraczającej 4 mln złotych oraz zmiany programowe jakie zainicjowałem przełożą się na rozwój kolejnych pokoleń trzebniczan oraz ich gotowość do wejścia w świat dorosłego życiapowiedział burmistrz i dodał: - Jestem wdzięczny rodzicom, za ich cierpliwość i chęć wspólnego przezwyciężenia wstępnych niedogodności. Nagrodą będzie spełniona obietnica, którą dałem im jeszcze w czasie odbywania konsultacji dotyczących reformy edukacji – szkoła na miarę XXI wieku i rozwoju jaki zachodzi w Trzebnicy. W tym miejscu, chciałbym również podziękować Pani dyrektor Elżbiecie Nowak za jej pracę na rzecz nowej szkoły. Już 13 października wspólnie będziemy się cieszyć z nowego otwarcia. Zapraszam na uroczystość podczas której, na moje specjalne zaproszenie wystąpi Zenon Martyniuk. W programie znajdą się również inne liczne atrakcje.

Swojego zadowolenia nie kryje również dyrektorka Elżbieta Nowak – 13 października, choć jest piątkiem, będzie szczęśliwy dla mnie, dla kadry pedagogicznej, rodziców, a przede wszystkim dzieci. Tego bowiem dnia, dzięki determinacji i osobistemu zaangażowaniu burmistrz Marka Długozimy zyskamy szkołę, o której do niedawna mogliśmy tylko marzyć. Dziękujemy za wszystkie zmiany, które nam nauczycielom pracę ułatwią, a dzieciom uprzyjemnią naukę. Jestem pewna, ze obie strony odpowiednio wykorzystają szansę na rozwój.