Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejny sukces gminy Trzebnica!

Gmina Trzebnica znalazła się na 15 miejscu w Rankingu Samorządów z całej Polski oraz na 4 miejscu w kategorii Najbardziej innowacyjne gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Niezależny ranking jest co roku sporządzany przez Rzeczpospolitą.

Po raz kolejny Gmina Trzebnica zajęła czołowe miejsca w Rankingu Rzeczpospolitej. Kryteria jakie kapituła konkursowa bierze pod uwagę są rygorystyczne oraz bardzo kompleksowe. Tym bardziej cieszy fakt, że spośród 564 samorządów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu, Gmina Trzebnica zajęła miejsce 15 – a jednocześnie 4 na Dolnym Śląsku - w ogólnej klasyfikacji oraz 4 pod względem innowacyjności, co daje 1 miejsce na Dolnym Śląsku.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Cieszę się, że po raz kolejny Gmina Trzebnica zajmuje naprawdę wysoką lokatę w niezależnym i prestiżowym rankingu, który bierze pod uwagę samorządy z całego kraju. Możemy być dumni z tego wyniku. Potwierdza on, że nasza mała ojczyzna rozwija się dynamicznie i stabilnie w przeciągu ostatnich lat. Idziemy we właściwym kierunku i osiągamy założone wcześniej cele. Sądzę, że Radni opozycyjni powinni wziąć sobie ten rezultat do serca, bo to naprawdę wielki sukces.”

ranking RP.jpeg
Najbardziej Innowacyjne gminy miejskie i miejsko-wiejskie - Ranking Samorządów Rzeczpospolitej. 

ranking rzeczpospolita 2012.jpeg
Dyplom dla Gminy Trzebnica.