• EN
  • DE

Trzebnickie studio nagrań

Nowoczesna technologia w tym dwa, wysokiej klasy monitory odsłuchowe, 27 calowy iMac, profesjonalny zestaw mikrofonów do perkusji, słuchawki odsłuchowe i wiele innych. W Studio nagrań mieszczącym się w Gminnym Centrum Kultury właśnie trwa montaż profesjonalnego sprzętu.

W specjalnie zaprojektowanym akustycznie pomieszczeniu już niebawem rozpoczną się pierwsze nagrania. W skład studia wchodzi reżyserka i pomieszczenie z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, czyli końcowego etapu procesu realizacji produkcji muzycznej, w którym wydobywa się niuanse brzmieniowe realizowanego materiału.

Montaż sprzętu i przeszkolenie personel przeprowadzi firma Gorycki & Sznyterman Sp. z o.o. z Krakowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

- To właśnie z myślą o lokalnych zespołach muzycznych podjąłem decyzję o stworzeniu profesjonalnego studia nagrań w podziemiach Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Już w fazie projektowania nowego budynku zadbałem o to, by znalazło się tu pomieszczenie, które teraz w pełni wyposażone posłuży trzebnickim zespołom, będąc pierwszym profesjonalnym studiem nagrań w powiecie trzebnickim. Warto zauważyć, że Gmina Trzebnica jest kuźnią talentów, więc to kolejny ukłon, zaraz po powołaniu przeze mnie Szkoły Muzycznej, w ich kierunku powiedział burmistrz.

IMG_7675.jpegBurmistrz Marek Długozima wizytował nowe studio nagrań, które działać będzie przy Gminnym Centrum Kultury. Na zdj. z Jakubem Szurkawskim naczelnikiem wydziału promocji oraz pracownikiem GCK Leszkiem Borsukiem.
IMG_7678.jpegStudio będzie pierwszym w pełni profesjonalnym miejscem tego typu na mapie powiatu. Zgodnie z obietnicą burmistrza posłuży ono trzebnickim zespołom.

IMG_7660.jpeg
IMG_7663.jpeg