• EN
  • DE

Pierwsza fabryka otwarta

Perfand Led – pierwsza fabryka w Gminnej Strefie Inwestycyjnej oficjalnie otwarta. 16 września miała miejsce uroczystość, podczas której właściciel firmy Andrzej Trawiński wspólnie z burmistrzem Markiem Długozimą przecięli symboliczną wstęgę. Ten moment rozpoczął działalność zakładu, otwierając tym samym nowy rozdział w historii Gminy Trzebnica.

11.jpeg

Wszystkich zebranych gości oraz pracowników Perfand i Perfand LED przywitał właściciel nowej fabryki Andrzej Trawiński, który mówił jeszcze przed otwarciem: –  Musieliśmy być pewni, że nasze oświetlenie będzie spełniać wszystkie wymagane normy – będąc wyznacznikiem nowej jakości na rozwijającym się rynku oświetlenia typu LED. Wszystkie produkty trzeba było zarejestrować i przetestować, aby uzyskać odpowiednie atesty i certyfikaty. Teraz, wraz z otwarciem fabryki, możemy rozwijać naszą produkcjępowiedział Andrzej Trawiński i dodał: - W Trzebnicy mamy wszystko, czego potrzeba do rozwoju zakładu - od powstającej drogi ekspresowej S-5, która stanie się oknem na świat dla Trzebnicy i jej strefy inwestycyjnej, poprzez duży kapitał ludzki, kończąc na bardzo dobrej współpracy z burmistrzem Markiem Długozimą, m.in. dzięki któremu powstała droga dojazdowa do fabryki i dziś może ruszyć produkcja. Jestem pod wielkim wrażeniem działań burmistrza, wystarczy tylko spojrzeć jak bardzo zmieniło się  miasto w czasie jego urzędowania. Cieszę się, że przyszło mi współpracować z kimś, tak bardzo zaangażowanym w dobro gminy i jej mieszkańców.  

Burmistrz Marek Długozima wręczył Andrzejowi Trawińskiemu tablicę ze zdjęciami upamiętniającymi chwile ważne dla powstania fabryki. Od podpisania umowy na sprzedaż działki, poprzez wkopanie pierwszego szpadla, po pierwsze odbiory. – Parafrazując słowa znanej piosenki „Jeszcze nie tak dawno temu było tu ściernisko, dzisiaj mamy San Francisco”. Gratuluję Panu Andrzejowi odwagi, pomysłu i determinacji w dążeniu do celu, czego efektem jest ta nowoczesna fabryka oświetlenia - Pierwsza w Gminnej Strefie Inwestycyjnej. Cieszę się, że odnalazł Pan w Trzebnicy dobry klimat dla swojego pionierskiego przedsięwzięcia. Wierzę, że obok budowanej drogi ekspresowej S-5, stanie się ona motorem napędowym dla rozwoju całej strefy, a kolejni inwestorzy zobaczą jak dobrym miejscem do rozwoju ich biznesu jest Gmina Trzebnicapowiedział burmistrz i dodał: - Nowa fabryka, to nowe miejsca pracy, podatki do budżetu gminy i ogólny rozwój. Dlatego jako burmistrz zawsze staram się wychodzić naprzeciw przedsiębiorcom, którzy cenią naszą gminę jako miejsce dobre dla swoich firm. Stąd decyzja o budowie drogi dojazdowej do fabryki, co m.in. przyśpieszyło jej budowę. Chciałbym, żeby Trzebnica była pierwszym miastem w Polsce oświetlanym przez Ledy produkowane w fabryce Perfand. Życzę, by produkcja rozwijała się prężnie, a oświetlenie tu wyprodukowane rozświetlało nie tylko naszą gminę, ale także Polskę i  świat.

Burmistrz Marek Długozima wręczył Andrzejowi Trawińskiemu tablicę ze zdjęciami upamiętniającymi chwile ważne dla powstania fabryki. Od podpisania umowy na sprzedaż działki, poprzez wkopanie pierwszego szpadla, po pierwsze odbiory.

Po oficjalnym otwarciu goście mogli przyjrzeć się bliżej LED-om, które będą produkowane w trzebnickiej fabryce. Na specjalnie zorganizowanej wystawie, nie brakowało różnych typów oświetlenia, od biurowego przez uliczne, aż po oświetlenie fabryk i hal.   

 

 

Zdjęcia upamiętniające chwile ważne dla powstania fabryki. Od podpisania umowy na sprzedaż działki, poprzez wkopanie pierwszego szpadla, po pierwsze odbiory.