• EN
  • DE
  • UA

Deptak na ul. Solnej

Mieszkańcy spacerujący trzebnickim deptakiem już niebawem będą mogli odpocząć przy fontannie powstającej na ul. Solnej – obecnie odbywa się jej montaż. Prace przy budowie przedłużenia jednego z ulubionych miejsc spacerowych trzebniczan powoli dobiegają końca. Kostka w większości została już ułożona, trwają prace wykończeniowe.

Potrzebę przeprowadzenia tych zmian i remontu dostrzegają sami mieszkańcy. – Początkowo byłam przeciwna temu remontowi. Gdy jednak dostrzegłam jak wiele przestrzeni zyskało to miejsce i jak przejrzyście i ładnie się tu zrobiło, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgodzić się z tą decyzją i cieszyć się tym, że nasze miasto pięknieje. A jeśli fontanna tu zamontowana będzie tak piękna jak te na Trzebnickich Stawach, to będzie to moje ulubione miejsce spacerów – mówi jedna z napotkanych mieszkanek. Wtóruje jej pan Kazimierz, który od lat mieszka przy ul. Daszyńskiego: – To była naprawdę bardzo dobra decyzja burmistrza, by ulicę zamienić w deptak. Teraz to miejsce reprezentatywne, a nie ruchliwa i odrapana ulica. Wychodzę z domu i mam gdzie spacerować, a teraz gdy będzie tu jeszcze fontanna? To będzie bajka!

To właśnie głosy mieszkańców są dla mnie wyznacznikiem ich potrzeb i oczekiwań. Lubię rozmawiać z ludźmi i między innymi na tej podstawie podejmuję działania, które w znaczącym stopniu poprawiają komfort ich życia. Tak powstał m.in. skatepark czy street workout, na których potrzebę powstania zwróciła moją uwagę trzebnicka młodzież. Tak samo jest w przypadku deptaka i jego przedłużenia o ul. Solną.  W rozmowach często słyszałem ciepłe słowa o tym miejscu spacerów i rekreacji oraz pytania czy w tej przestrzeni powstanie kiedyś fontannapowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał:Staram się dbać o to, by wszyscy mogli znaleźć dla siebie swoje miejsce na mapie Trzebnicy. Stąd moja decyzja o rozbudowie deptaka o ul. Solną, budowie tężni, montażu interaktywnych fontann na Trzebnickich Stawach czy rewitalizacji ścieżki prowadzącej od ul. 1 Maja do ul. Oleśnickiej. A także te wcześniejsze o powstaniu parku przed Szkołą Muzyczną, rewitalizacji terenów stawów i Lasu Bukowego oraz Parku Solidarności.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w planach jest również rewitalizacja Parku Miejskiego znajdującego się przy Sądzie Rejonowym oraz budowa Trzebnickiego Parku Kulturowego „Winna Góra”. Po zakończeniu trwającego remontu ul. Solna stanie się integralną częścią deptaka. Dodatkową atrakcją będzie fontanna z ziemi, a na całej długości nowego deptaka zamontowane zostaną ławeczki oraz inne elementy małej architektury.

IMG_1220.jpegMarek Długozima podczas narady technicznej z wykonawcami. Na zdj. m.in. pracownicy wydziału techniczno-inwestycyjnego.