Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Niebawem w Trzebnicy powstanie nowy plac zabaw dla dzieci

Tereny spacerowo-rekreacyjne przy ulicy Leśnej i Korczaka wzbogacą się niebawem w nowy plac zabaw dla najmłodszych, dzięki współpracy Fundacji Muszkieterów i Gminy Trzebnica.

Ogrodzony plac zabaw, na bezpiecznej dla dzieci nawierzchni z piasku, będzie wyposażony w różne huśtawki, bujak na sprężynie, piaskownicę oraz zestaw zabawowy z wieżą i zjeżdżalnią, a także kosz na śmieci i ławkę. Powierzchnia placu wyniesie 355,76 m².

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Jestem bardzo zadowolony i ciesze się, że w Gminie Trzebnica są podmioty oraz osoby, które reagują na potrzeby lokalnej społeczności i chcą wspólnie zrobić coś dla miasta i jego mieszkańców. Przepiękne tereny spacerowo-rekreacyjne przy trzebnickich stawach będą teraz kompletne, dzięki posiadaniu zakątka dla najmłodszych dzieci. Jestem przekonany, że tak jak starsze dzieci i młodzież są zadowoleni ze ścieżki zdrowia, tak maluchy będą się bawić na nowym placu zabaw w tak malowniczym otoczeniu. Pragnę także podziękować przedstawicielom Muszkieterów za miłą i owocną współpracę oraz za podjęcie tej inicjatywy.”

Plac zabaw powstaje w ramach akcji „Place zabaw – Muszkieterowie” oraz dzięki owocnej współpracy Gminy Trzebnica z Fundacją Muszkieterów, w której skład wchodzą właściciele Intermarche – Aleksandra i Benjamin Ferte oraz Bricomarche – Mariola i Tomasz Stangenberg. Z podpisanej umowy wynika, że Gmina Trzebnica przekazuje teren pod budowę placu zabaw oraz w połowie finansuje jego powstanie.

DSCF2833.jpeg
Przy ulicy Leśnej i Korczaka ruszyły już pierwsze prace przy budowie nowego placu zabaw dla dzieci.

DSCF2826.jpeg
Nowy plac zabaw dla dzieci będzie zawierał liczne atrakcje, jak zjeżdżalnię, huśtawki, piaskownicę. Obecnie wykonano prace przygotowujące podłoże.