• EN
  • DE

Szkoła Podstawowa nr 1 ostatnie przygotowania

Trwa gruntowny remont Gimnazjum nr 1, które wraz z początkiem roku szkolnego przekształcone zostanie w Szkołę Podstawową nr 1. Oprócz samego budynku zmianie ulegnie sąsiadujący z nim teren. Pojawią się nowe parkingi i bezpieczna zatoczka autobusowa. Powstaje nowe boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią i stanowiskami lekkoatletycznymi, a także siłownia plenerowa. Najmłodszych z pewnością ucieszy edukacyjny plac zabaw.

Cały budynek przechodzi kompletną termomodernizację wraz z wymianą kotła grzewczego, systemu grzejników oraz okien i drzwi. Modernizacji ulegną kolejne sale lekcyjne, a kompletny remont przechodzi łącznik, w którym będą się uczyć dzieci z klas od 0 do 3. Koszt inwestycji to około 4 mln złotych.

- Remont i przystosowanie budynku Gimnazjum do reformy edukacji oraz jego przeobrażenia w Szkołę Podstawową nr 1 to nie tylko odnowione szkolne mury, ale także całe zaplecze. Nowy, edukacyjny plac zabaw dla najmłodszych uczniów oraz wielofunkcyjne boisko, na wzór tych przy Szkole Podstawowej nr 2, są tego najlepszym przykładem. Dzieci będą mogły tam bezpiecznie i komfortowo uczyć się, bawić, a także rozwijać swoje sportowe talenty powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Ogłosiłem również przetarg na dostawę nowego wyposażenia sal, kuchni, biblioteki, w tym narzędzi dydaktycznych do nauki robotyki oraz języków obcych, a także zabawek do wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Podczas kolejnych wakacji planuję również dobudowanie windy, by nowa szkoła stała się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Wierzę, że większość robót uda się zakończyć do dnia rozpoczęcia roku szkolnego, tak jak obiecałem to rodzicom. Jednak drobne opóźnienia są nieuniknione przy tej skali prowadzonych prac.

Również dyrektor Elżbieta Nowak nie kryje swojego zadowolenia z prowadzonych robót: - Szkoła zmienia się z dnia na dzień, a intensywność prac daje mi pewność, że dzieci zachwyci zupełnie nowe, lepsze oblicze „jedynki”. W imieniu dzieci, rodziców, zespołu pedagogicznego oraz własnym dziękuję burmistrzowi za podjętą decyzję o remoncie oraz o dofinansowaniu dodatkowych godzin zajęć m.in. tak potrzebnych dziś języków obcych. Dzięki tym zmianom nasi obecni i nowi uczniowie zyskają doskonały komfort nauki.   

Przystosowanie szkoły do reformy to nie tylko remont, ale również modyfikacja programu nauczania. Planowane jest wprowadzenie nowych zajęć m.in. robotyki i języka hiszpańskiego. Powołane zostaną klasy sportowe. Nowa szkoła podejmie także współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim, by uczniowie mieli możliwość brania udziału w projektach realizowanych przez uczelnie wyższe.

Co ważne, remont prowadzą trzebnickie firmy: Zakład Murarski Kazimierza Zająca, System Plus Mirosława Gajdy oraz Ekoflor Katarzyny Wojciów. Boisko wielofunkcyjne buduje firma Budmel Tomasza Molusa, a edukacyjny plac zabaw firma Free Kids z Trzęsowic.


IMG_7775.jpegTrwają intensywne prace związane z przystosowaniem budynku Gimnazjum nr 1 do roli szkoły podstawowej. Gruntowny remont przechodzi łącznik, w którym naukę pobierać będą najmłodsze dzieci. Budowane jest także nowe boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią lekkoatletyczną oraz edukacyjny plac zabaw.
IMG_7682.jpegPrzekładana jest m.in. kostka brukowa przed wejściem do budynku, po to by usunąć progi, zniwelować bariery architektoniczne i zwiększyć bezpieczeństwo dzieci. Na zdj. burmistrz Marek Długozima oraz podwykonawcy inwestycji Marek Krzak i Edward Cichosz.
IMG_7767.jpegEdukacyjny plac zabaw znajduje się w bliskim sąsiedztwie łącznika.
IMG_7701.jpegUczniowie zyskają również siłownię plenerową.
IMG_7747.jpegBurmistrz Marek Długozima, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elżbieta Nowak oraz z-ca dyr. Beata Białecka. W tle prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią i stanowiskami lekkoatletycznymi.