Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Co słychać u seniorów?

senior.jpeg

Od stycznia w Trzebnicy działa Dzienny Dom Pobytu dla Osób Starszych "Senior Wigor". Miejsce to zostało stworzone z myślą o osobach w podeszłym wieku, które czują się samotne i wykluczone z życia społecznego i kulturalnego. Sami seniorzy mówią, że to ich drugi dom, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, a przede wszystkim spędzić czas w miłym towarzystwie.

 

IMG_6736.jpeg

 

Obecnie w Domu "Senior Wigor" przebywa dwanaście osób. Placówka zapewnia swoim podopiecznym ośmiogodzinną opiekę wraz z wyżywieniem przez pięć dni w tygodniu. Dodatkowo seniorzy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej i kulturalnej, którą przygotowali opiekunowie. Sadzenie roślin, warsztaty kulinarne, plastyczne czy nordic walking to tylko niektóre z nich.

Nasi seniorzy nie mogą narzekać na nudę. Cały czas dbamy o to, aby zajęcia były ciekawe, a przede wszystkim sprawiały im przyjemność. Spędzamy ze sobą mnóstwo czasu i widzę, jak przez ostatnie miesiące wielu z nich na nowo odkryło w sobie radość życia. Są chętni do pracy i wspólnej zabawy mówi opiekunka Magdalena Kij. Mamy jeszcze cztery wolne miejsca, dlatego zachęcam wszystkie osoby starsze, które żyją samotnie bądź nie radzą sobie ze codziennymi sprawami. U nas znajdą ciepłą i rodzinną atmosferę oraz zadbają o swoje zdrowie dodaje.

 

O sprawność fizyczną i dobre samopoczucie podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior Wigor" dba rehabilitantka Marta Winiarska. Oprócz ćwiczeń indywidualnych i masażu seniorzy mają do dyspozycji salę do gimnastyki, która została wyposażona w sprzęt tj. rowery stacjonarne, drabinki i materace. Podopieczni cenią sobie także muzykoterapię za Anną Seniurą.

 

To miejsce jest naprawdę wyjątkowe. Poznałam tutaj naprawdę wspaniałych ludzi. Wszyscy są dla siebie życzliwi i pomagają sobie nawzajem. Dzięki temu, że jest tyle ciekawych zajęć człowiek zapomina o swoim wieku i po prostu dobrze się bawi mówi podopieczna Irena Zaczyńska.

 

"Senior Wigor" powstał z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy, który po licznych rozmowach przeprowadzonych zarówno z seniorami, jaki i ich rodzinami podjął decyzję o utworzeniu takiego miejsca właśnie w Trzebnicy.

Wszelkie informacje na temat warunków przyjęcia do Dziennego Domu Seniora można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej.