• EN
  • DE
  • UA

Żłobek i przedszkole rosną w szybkim tempie

Żłobek wraz z przedszkolem oraz obiekt sportowo-rekreacyjny rosną w bardzo szybkim tempie. Trwa montowanie stropu nad drugim piętrem budynku. Tymczasem na parterze prowadzone są już prace tynkarskie. Pierwszy z budynków będzie mieścił pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe, w drugim znajdą się m.in. cztery sale do squasha oraz sale do spinningu, fitnessu i jogi.

Obiekty wizytował burmistrz Marek Długozima. – Te budynki staną się na długo kolejną z nowoczesnych wizytówek naszej gminy. Będą to przestronne wnętrza spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa i komfortu, a wszystko to z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach. Wierzę, że dzięki tej inwestycji oraz wykwalifikowanemu personelowi, każda chwila w żłobku czy przedszkolu będzie nową przygodą, a dzieci będą wracać tu z radością powiedział burmistrz i dodał:Chcę, aby mieszkańcy odnaleźli w Trzebnicy wszystko to, co zaoferować im mogą miasta większe od niej, tyle, że w rodzinnej atmosferze, bez zgiełku, pośpiechu i dużych odległości. To u nas magia terenów spacerowych Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich przeplata się z nowoczesnością jedynego w powiecie krytego aquaparku, gdzie oprócz basenów i saun znajdziemy nowo otwartą Strefę Aktywności Sportowej z kręgielnią, siłownią i crossfitem. Już niebawem tą bogatą ofertę uzupełni przestrzeń obiektu sportowo-rekreacyjnego, z salami do squasha, spinningu, jogi oraz siłowni. Warto też wspomnieć o hali widowiskowo – sportowej, przy której budowie prace się już rozpoczęły, a która będzie uzupełnieniem kompleksu Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej. Tym samym miłośnikom sportu i rekreacji nie zabraknie miejsc, by realizować swoje sportowe pasje. 

Oprócz wspomnianych powyżej inwestycji przy ul. 3 Maja powstaną dwa przestronne parkingi, które pozwolą na komfortowe korzystanie z nowych inwestycji oraz bezpieczny transport dzieci do szkoły, żłobka i przedszkola.

Żłobek, przedszkole oraz obiekt sportowo-rekreacyjny buduje firma BERGER BAU z Wrocławia. Budowa ma się zakończyć  – odpowiednio – w grudniu bieżącego roku i w kwietniu 2018 r., natomiast parking w postaci centrum przesiadkowego zrealizuje PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich.

 

 

 

stopka unijna przed 2018.jpeg