Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

AQUA BATTLE 2012 - Turniej Hokeja Podwodnego

W dniu 23 czerwca Trzebnicki Park Wodny „Zdrój” gościł wielu reprezentantów z całej Polski. Wszystko za sprawą ciekawego i nietypowego przedsięwzięcia, jakim był pierwszy w Polsce Turniej Hokeja Podwodnego „Aqua Battle 2012” w Trzebnicy. Przyjechały drużyny z Gdańska, Wrocławia, Siemianowic Śląskich, Gdyni i Bełchatowa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

W turnieju udział wzięło sześć drużyn z całej Polski: Bałtyckie Foki - Gdańsk, Hydra - Trzebnica/Wrocław, Walenie - Siemianowice Śląskie, Orka – Gdynia, Aquarius –Bełchatów oraz AKP Pirania – Wrocław, które łącznie rozegrały 15 meczy w fazie grupowej i 3 mecze w fazie finałowej. Po rozgrywkach sportowcy relaksowali się podczas aqua aerobiku.

Pierwsze miejsce zajął zawodnik Hydry - Bartek Kempa (9 bramek), drugi w klasyfikacji był Bartek Szydłowski z Siemianowickich Waleni, a trzecie miejsce zdobył Bartłomiej Śliski z Wrocławsko-Trzebnickiej Hydry.

Po zakończeniu turnieju burmistrz Marek Długozima powiedział:
Trzebnicki Park Wodny „Zdrój” został otwarty niespełna rok temu, a już doczekaliśmy się tak spektakularnego wydarzenia, jakim był pierwszy w Polsce turniej hokeja podwodnego. Muszę powiedzieć, że basen widziany z podwodnych kamer zrobił na mnie duże wrażenie, bo był to widok niecodzienny. Dziękuję współorganizatorom –Trzebnickiemu Parkowi Wodnemu „Zdrój” na czele z prezesem – Dariuszem Drukarczykiem, prezesowi stowarzyszenia Spearfishing Poland – Damianowi Sielowskiemu oraz grupie hokeja podwodnego Hydra z Wrocławia, która regularnie ćwiczy na trzebnickim obiekcie. Dzięki sprawnej organizacji i niespotykanej tematyce imprezy, o naszej gminie znów było głośno w kraju.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych turniejach!

Ćwiczenia podwodnych hokeistów podczas aqua aerobiku obserwowała ekipa z TVN24, a relację można zobaczyć  tutaj.

Galeria zdjęć:

_galeria_42_44_1_1_3_3_0_0_

Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu wynosiła 29 236 005,69 zł, z czego 7 814 848,52 zł zostało dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Priorytet 6: Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska, Działanie 6.2: Turystyka aktywna. Realizacja projektu miała na celu budowę nowoczesnego ośrodka pływackiego, otworzenie możliwości całorocznego korzystania z zespołu basenów, unowocześnienie infrastruktury i adaptację dla osób niepełnosprawnych (m.in. podnośniki, podjazdy, barierki). Budowa basenu rozpoczęła się w kwietniu 2009, a obiekt otwarto w lipcu 2011.

100121_zestawienie_znakow_kolor.jpeg