Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Umowa podpisana. Pierwszy szpadel pod budowę Hali Sportowej wbity w ziemię

Będzie drugą największą inwestycją w historii Gminy Trzebnica. W poniedziałek 7 sierpnia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej, która pomieści do 1000 osób. Koszt jej powstania wyniesie ponad 20 mln zł. Wykonaniem zajmie się Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.

Tego samego dnia odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy informacyjnej na placu budowy oraz wkopanie pierwszego szpadla pod budowę tej oczekiwanej inwestycji, którego dokonali burmistrz Marek Długozima i prezes zarządu wykonawcy Roman Jackiewicz.

- To kolejny ważny dzień dla Trzebnicy, jej dynamicznego rozwoju i zadowolenia mieszkańców. Będzie to druga największa, po budowie Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ, inwestycja z kwotą przekraczającą 20 mln zł. Jej powstanie jest spełnieniem obietnicy, którą złożyłem dzieciom uczącym się w Szkole Podstawowej nr 2 oraz ich rodzicom. Swoistego rodzaju dopełnieniem, tej nowoczesnej placówki, której modernizację zakończyłem w roku 2013. Warto przypomnieć, że kiedy zostałem burmistrzem do SP nr 2 uczęszczało 300 dzieci, obecnie w nowej szkole mamy około 700 uczniów. To pokazuje, jak potrzebna jest hala sportowa, gdzie będą oni mogli rozwijać swoje sportowe pasje. W trosce o bezpieczeństwo i komfort dzieci nowa hala zostanie połączona podziemnym łącznikiem ze szkołąpowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Z miejsca stanie się ona także areną pojedynków drużyn z naszej gminy i regionu. Poszerzy bazę treningową i rekreacyjną. Co więcej, hala z widownią, która pomieści do 1000 osób, pozwoli również na organizowanie dużych wydarzeń kulturalnych, koncertów, przedstawień teatralnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. 

W tym miejscu warto zauważyć, że symboliczne wkopanie pierwszego szpadla pod budowę hali, jest również początkiem ostatniej z zaplanowanych przy ul. 3 Maja inwestycji. Obecnie powstają tu żłobek wraz z przedszkolem oraz obiekt sportowo- rekreacyjny. W tym pierwszym znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe, w tym drugim cztery sale do squasha, trzy sale do fitnessu oraz sale do spinningu, jogi i siłownia.

- Jest to dla nas kolejne wyzwanie. Pod koniec ubiegłego roku zakończyliśmy budowę podobnego obiektu w Korszach, w woj. warmińsko-mazurskim, mamy więc potrzebne doświadczenie. Na polskim rynku funkcjonujemy od ponad 30 lat, a to pokazuje, że już z niejedną inwestycją mieliśmy do czynienia. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani do tego ważnego dla przyszłości Trzebnicy zadania. Dziękujemy burmistrzowi za zaufanie i na pewno nie zawiedziemy – powiedział prezes zarządu Zakładu Innowacyjnego Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Roman Jackiewicz.

Powierzchnia użytkowa hali widowiskowo-sportowej to 3.612,45 m2. Widownia pomieści do 1000 osób, a prace budowlane mają zakończyć się w lutym 2019 roku. Na ul. 3 Maja powstaną również dwa duże parkingi, w tym jeden w formule „Parkuj i jedź”. Zapewnią one odpowiednią ilość miejsc parkingowych zarówno dla odwiedzających kompleks edukacyjny, jak i tych chcących skorzystać z nowych obiektów sportowych.

W poniedziałek 7 sierpnia burmistrz Marek Długozima i prezes zarządu Zakładu Innowacyjnego Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Roman Jackiewicz podpisali umowę na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej. W podpisaniu wzięli również udział m.in. sekretarz Daniel Buczak, skarbnik Barbara Krokowska, Andrzej Grycner z firmy PROMAT, a także Monika Białas z wydziału TI.Burmistrz Marek Długozima i prezes zarządu Zakładu Innowacyjnego Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Roman Jackiewicz podpisali umowę na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej. W podpisaniu wzięli również udział m.in. sekretarz Daniel Buczak, skarbnik Barbara Krokowska, Andrzej Grycner z firmy PROMAT, a także Monika Białas z wydziału TI.

Tego samego dnia odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy informacyjnej na placu budowy oraz wkopanie pierwszego szpadla pod budowę tej oczekiwanej inwestycji, którego dokonali burmistrz Marek Długozima i prezes zarządu wykonawcy Roman Jackiewicz.Tego samego dnia odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy informacyjnej na placu budowy oraz wkopanie pierwszego szpadla pod budowę tej oczekiwanej inwestycji, którego dokonali burmistrz Marek Długozima i prezes zarządu wykonawcy Roman Jackiewicz. W uroczystości wzięli również udział m.in. sekretarz Daniel Buczak, naczelnik wydziału promocji Jakub Szurkawski, a także Monika Białas i Stanisław Koszałko z wydziału TI, a także członek zarządu firmy PROMAT Andrzej Grycner.

Tego samego dnia odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy informacyjnej na placu budowy oraz wkopanie pierwszego szpadla pod budowę tej oczekiwanej inwestycji, którego dokonali burmistrz Marek Długozima i prezes zarządu wykonawcy Roman Jackiewicz.

Wizualizacja.Wizualizacja.

 

Wizualizacja Hali Widowiskowo-Sportowej.