• EN
  • DE

Początek ważnych zmian

Rozpoczął się gruntowny remont budynku Gimnazjum nr 1, które wraz z początkiem roku szkolnego przekształcone zostanie w Szkołę Podstawową nr 1. Prace trwają w łączniku, gdzie uczyć będą się dzieci z klas od 0 do 3. Cały budynek zostanie poddany termomodernizacji wraz z wymianą kotła grzewczego, systemu grzejników oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Modernizacji ulegną kolejne sale lekcyjne. Jednocześnie budowane będą nowoczesne boisko wielofunkcyjne oraz edukacyjny plac zabaw. Koszt inwestycji to około 4 mln złotych.

Postęp robót sprawdzał podczas narady technicznej na placu budowy burmistrz Marek Długozima, któremu towarzyszyła dyrektor Gimnazjum nr 1 Elżbieta Nowak oraz pracownicy wydziału techniczno-inwestycyjnego. –  Remont budynku gimnazjum podzielony został na pięć zadań. Dzięki temu prace postępują szybko, a dodatkowym atutem jest fakt, że odpowiadają za niego trzebnickie firmy, z którymi współpracę cenię sobie szczególnie. Wszystko to sprawia, że obietnica nowoczesnej szkoły, którą złożyłem rodzicom podczas spotkań dotyczących reformy edukacji, spełni się już z pierwszym dzwonkiem w nowym roku szkolnym. Nowa szkoła będzie równie atrakcyjna, co pozostałe dwie placówki – Szkoła Podstawowa nr 2 i 3, zarówno pod względem infrastruktury, bezpieczeństwa, komfortu oraz poziomu nauczaniapowiedział burmistrz Marek Długozima.

Wspomniane trzebnickie firmy to: Zakład Murarski Kazimierza Zająca, System Plus Mirosława Gajdy oraz Ekoflor Katarzyny Wojciów. Boisko wielofunkcyjne na wzór tego przy Szkole Podstawowej nr 2 wybuduje firma Budmel Tomasza Molusa, a edukacyjny plac zabaw firma Free Kids z Trzęsowic.

Co ważne, burmistrz ogłosił również przetarg na dostawę nowego wyposażenia sal, kuchni, biblioteki, w tym narzędzi dydaktycznych do nauki robotyki oraz języków obcych, a także zabawek do wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego.

Przystosowanie szkoły do reformy, to nie tylko remont, ale również modyfikacja programu nauczania. Planowane jest wprowadzenie nowych zajęć m.in. robotyki i języka hiszpańskiego. Powołane zostaną klasy sportowe. Nowa szkoła podejmie także współpracę z uniwersytetami wrocławskimi, by uczniowie mieli możliwość brania udziału w projektach realizowanych przez uczelnie wyższe.

Szkoła i kadra pedagogiczna będą gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 i nowe wyzwania, które się z nim wiążą – zapewnia burmistrz Marek Długozima wraz z Panią dyrektor Elżbietą Nowak.

 

 

 

stopka unijna przed 2018.jpeg