• EN
  • DE

Umowa na remont budynku Gimnazjum nr 1 podpisana

17 lipca to bardzo ważny dzień dla Gminazjum nr 1, które od nowego roku szkolnego przekształcone zostanie w Szkołę Podstawową nr 1. Tego bowiem dnia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na remont i termomodernizację budynku. Otwarto również oferty dotyczące powstania boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią i placem zabaw, które wzorem Szkoły Podstawowej nr 2 uzupełnią bogatą ofertę sportowo-edukacyjną powstającej szkoły. Koszt przygotowania jej do reformy edukacji wyniesie około 4 mln złotych.

Co ważne, za remont odpowiadać będą trzebnickie firmy:  Zakład Murarski Kazimierza Zająca, System Plus Mirosława Gajdy oraz Ekoflor Katarzyny Wojciów. Roboty zostały podzielone na pięć zadań, w ramach których wykonana zostanie kompletna termomodernizacja dla całego budynku wraz z wymianą kotła grzewczego oraz systemu grzejników.  Docieplone zostanie poddasze i ściany wewnętrzne, zamontowane nadproża oraz nowe okna i drzwi. Kompletną przebudowę wraz z klasami przejdzie także łącznik, który stworzy zamkniętą całość, gdzie uczyć się będą dzieci z klas od 0 do 3. Kolejnym etapem remontu będzie modernizacja poszczególnych sal, w tym chemicznej i fizycznej wraz z ich doposażeniem. 

Stale inwestuję w edukację, bo wiem, że to następne pokolenia budują przyszłość tak naszej gminy, jak i całego narodu. Stąd moje decyzje o kompleksowym remoncie budynku gimnazjum, które wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocznie swoje funkcjonowanie jako Szkoła Podstawowa nr 1. Ten remont jest również dotrzymaniem obietnicy, którą złożyłem rodzicom podczas konsultacji dotyczących reformy oświaty. Nowa szkoła będzie równie atrakcyjna, co pozostałe dwie placówki – Szkoły Podstawowe nr 2 i 3, zarówno pod względem infrastruktury, bezpieczeństwa jak i komfortu oraz poziomu nauczaniazapewnił burmistrz Marek Długozima i dodał: Oprócz remontu samego budynku, powstanie przy nim także nowoczesne boisko wielofunkcyjne z bieżnią i stanowiskami lekkoatletycznymi oraz edukacyjny plac zabaw dla najmłodszych. Ogłosiłem również przetarg na dostawę nowego wyposażenia sal, kuchni, biblioteki, w tym narzędzi dydaktycznych do nauki robotyki oraz języków obcych, a także zabawek do wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Zapewniam, że szkoła i kadra pedagogiczna będą gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 i nowe wyzwania, które się z nim wiążą.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę wspomnianego boiska wielofunkcyjnego, w kwocie 498 000,00 złożyła trzebnicka firma Budmel Tomasza Molusa. Jedyną ofertę na budowę edukacyjnego placu zabaw, w kwocie 227 042,01 złożyła firma Free Kids z Trzęsowic.

W tym miejscu warto wspomnieć również o trwających i planowanych inwestycjach związanych z rozwojem infrastruktury edukacyjnej w naszej gminie. Przy ul. 3 Maja trwa budowa żłobka wraz z przedszkolem, tam też powstać ma nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Oba obiekty będą uzupełnieniem kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej. Niebawem rozpocznie się remont i termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku. Wcześniej gruntowny remont przeszła Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie powstała nowa hala, stołówka wraz z kuchnią, winda, plac zabaw, a w ostatnim roku także boisko sportowe wraz z bieżnią. Regularne remonty odbywają się także w innych placówkach edukacyjnych gminy tych w Masłowie i Boleścinie, które decyzją burmistrza będą nadal funkcjonowały jako samodzielne szkoły. 

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowy na remont i modernizację Gimnazjum nr 1. Prace przeprowadzą: Zakład Murarski Kazimierza Zająca, System Plus Mirosława Gajdy oraz Ekoflor Katarzyny Wojciów.Burmistrz Marek Długozima podpisał umowy na remont i modernizację Gimnazjum nr 1. Prace przeprowadzą trzebnickie firmy: Zakład Murarski Kazimierza Zająca, System Plus Mirosława Gajdy oraz Ekoflor Katarzyny Wojciów. Na zdj. obecni również: sekretarz Daniel Buczak, Stanisław Koszałko i Monika Białas z wydziału TI.

Otwarcie ofert na budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego z bieżnią i stanowiskami lekkoatletycznymi oraz edukacyjnego placu zabaw dla najmłodszych. Od lewej: naczelnik wydziału TI Zbigniew Zarzeczny, burmistrz Marek Długozima, Monika Białas oraz Jerzy Chomkowicz z wydziału TI.Otwarcie ofert na budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego z bieżnią i stanowiskami lekkoatletycznymi oraz edukacyjnego placu zabaw dla najmłodszych. Od lewej: naczelnik wydziału TI Zbigniew Zarzeczny, burmistrz Marek Długozima, Monika Białas oraz Jerzy Chomkowicz z wydziału TI.

IMG_4660.jpegObecnie boisko wygląda tak. Do końca wakacji zostanie ono przebudowane, pojawi się bieżnia i stanowiska lekkoatletyczne.