• EN
  • DE
  • UA

Uroczyste otwarcie Strefy Aktywności Sportowej

Rysunek1.jpeg

Po raz kolejny możemy być dumni z najnowszej inwestycji gminy, która jest uzupełnieniem bogatej oferty Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ i z pewnością stanie się piękną wizytówką Trzebnicy. Mowa o Strefie Aktywności Sportowej, na której oficjalne otwarcie zaprosił 17 lipca gospodarz miasta – burmistrz Marek Długozima.

- Cieszę się ogromnie, że tak liczne grono mieszkańców Gminy Trzebnica- radnych, sołtysów oraz pracownicków jednostek podległych, przybyło na uroczyste otwarcie Strefy Aktywności Sportowej. Po raz kolejny okazujemy się pionierami rozwoju w powiecie trzebnickim. Dziś oficjalnie oferta Gminnego Parku Wodnego zostanie poszerzona o strefę aktywności. To w tym miejscu znajduje się czterotorowa kręgielnia, siłownia oraz jedyna w powiecie sala treningu siłowego typu crosstymi słowami burmistrz Marek Długozima powitał zebranych gości w holu Aquaparku. – Wierzę, że w połączeniu ze strefą basenów oraz saunarium, nowa Strefa Aktywności stanie się kolejnym z ulubionych miejsc treningu, rozrywki i relaksu wszystkich mieszkańców zarówno tych starszych, młodych i najmłodszychdodał.

Na drugą część uroczystości zaproszono wszystkich do kręgielni, gdzie prezes Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ Alicja Turkiewicz wręczyła burmistrzowi w imieniu własnym, pracowników, a także mieszkańców – kulę do kręgli z dedykacją, dziękując tym samym, za stworzenie kolejnego miejsca relaksu i rozrywki.

– Dzięki Panu burmistrzowi mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu skorzystać zarówno z basenu, sauny, siłowni, sali do crossu i wraz z przyjaciółmi i rodziną spędzić czas w kręgielni. Serdecznie dziękujemy za to, że zamienia Pan słowa w czynymówiła prezes Alicja Turkiewicz.

Zachęcony oklaskami burmistrz wykonał pierwszy inauguracyjny rzut otrzymaną kulą, strącając szczęśliwe 7 kręgli. Moment ten stał się symbolicznym otwarciem nie tylko kręgielni, ale również wszystkich sportowych obiektów. Tym samym kolejna z obietnic wyborczych burmistrza, została spełniona.

Swojego zachwytu nad kolejną inwestycją zrealizowaną w Gminie Trzebnica nie krył starosta Waldemar Wysocki.

– Jestem pełen uznania dla Pana burmistrza. Mimo, że wiele osób nie wierzyło w powstanie Strefy Aktywności Sportowej, jednak po raz kolejny dotrzymał Pan słowa. Gmina Trzebnica jest to najprężniej rozwijająca się gmina w powiecie. Jest ona naszą chlubąpowiedział starosta i wręczył burmistrzowi pióroby nigdy nie zabrakło mu długopisu przy podpisywaniu umów na realizację kolejnych inwestycji.

– Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca, które promują aktywny styl życia. W imieniu lokalnej grupy Street Workaut Trzebnica chciałbym podziękować panu burmistrzowi i wręczyć statuetkę za stworzenie kolejnego miejsca, w którym w razie niepogody będziemy mogli trenować i przygotowywać się do następnych zawodówmówił przedstawiciel grupy Michał Siewierski.

Na zakończenie uroczystości burmistrz podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie Strefy Aktywności Sportowej i pokroił wraz z prezes tort w kształcie kręgielni. Następnie każdy z gości miał możliwość zwiedzić nowo otwartą przestrzeń.

Warto podkreślić, że jeszcze tego samego dnia mieszkańcy mogli za symboliczną złotówkę skorzystać z siłowni czy cross fitu.

Jak zapowiedział gospodarz miasta, to nie koniec niespodzianek dla mieszkańców. Przy przedszkolu powstaje obiekt sportowo-rekreacyjny z czterema salami do squasha, salą do spinningu i salą fitness, gdzie będą się odbywać m.in. zajęcia jogi.

11.jpegHistoryczny moment. Działalność Strefy Aktywności Sportowej rozpoczął inauguracyjny rzut kulą do kręgli wykonany przez burmistrza.

12.jpegW swoim przemówieniu burmistrz podkreślił, że powstała przestrzeń jest kolejną spełnioną obietnicą wyborczą.

13.jpegDla wszystkich gości przygotowano słodką niespodziankę- tort w kształcie kręgielni. Na zdjęciu burmistrz Marek Długozima z wraz z prezes Alicją Turkiewicz.