• EN
  • DE

XII Konna Pielgrzymka

16 czerwca wyruszyła z Trzebnicy XII Pielgrzymka Konna do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Burmistrz Marek Długozima od kilku lat wspiera tę niecodzienną inicjatywę przekazując na ręce pomysłodawcy i organizatora ks. proboszcza Krzysztofa Dorny SDS – Diecezjalnego Kapelana Środowisk Jeździeckich Archidiecezji Wrocławskiej – pamiątkowe chusty oraz upominki, które pątnicy przekazują gospodarzom przyjmującym ich po drodze pod swoje dachy.

Tradycyjnie w uroczystym rozpoczęciu pielgrzymki udział wziął burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, ks. proboszcz Krzysztof Dorna SDS oraz ks. dziekan Jerzy Olszówka SDS, który udzielił pielgrzymom błogosławieństwa. – Wsparcie, którego udzielam „konnym pielgrzymom” to dla mnie ogromna radość. Ta nietypowa inicjatywa sławi naszą małą ojczyznę i pozwala pątnikom w nietypowy oryginalny sposób dotrzeć do celu. Dziękuję po raz kolejny księdzu Krzysztofowi Dornie, pomysłodawcy pielgrzymki, za zorganizowanie tej wyprawy i życzę, by zapał do corocznych przygotowań tej zacnej inicjatywy nie przemijałpowiedział burmistrz.

Uczestnicy Konnej Pielgrzymki z Trzebnicy do Lichenia pokonują 240 km. Tradycyjnie pątników przybyłych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu przywitali pielgrzymi z Koczurek, którzy przyjechali autokarem. – Serdecznie dziękuję wszystkim pielgrzymom z parafii w Koczurkach za tak liczne przybycie i powitanie nas wjeżdżających konno do Sanktuarium powiedział ks. Krzysztof Dorna i dodał: – Dziękuję również Policji i Straży Miejskiej z Trzebnicy oraz Policji z Ruchu Drogowego w Koninie za zabezpieczenie trasy przejazdu pielgrzymki. Szczególne słowa podziękowania trafiły także do burmistrza Marka Długozimy za pomoc i coroczne wsparcie idei konnej pielgrzymki.

IMG_9376.jpegNa zdjęciu pomysłodawca konnej pielgrzymki ks. proboszcz Krzysztof Dorna i ks. dziekan Jerzy Olszówka SDS, który udzielił pielgrzymom specjalnego błogosławieństwa oraz burmistrz Marek Długozima, który podarował uczestnikom pielgrzymki pamiątkowe chusty i koszule.

IMG_4394.jpegNa miejscu, pod Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu, pielgrzymów przywitali mieszkańcy Koczurek.