Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Gala Szkolne Orły Gminy Trzebnica

Tradycyjnie, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, odbyła się uroczysta Gala wręczenia tytułów Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica, dla najwybitniejszych uczniów z gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

W sali widowiskowej Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, o godzinie 17.00 rozbrzmiały dźwięki piosenki Adele 'Don't You Remember' - na fortepianie grała i śpiewała Justyna Mandryga z Językowej Integracyjnej Szkoły Podstawowej. W tak piękny sposób rozpoczęto Galę Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica 2011/2012. Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości były pasje, gdyż mijający rok szkolny został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem Szkoły z pasją”, jako kontynuacja „Roku Odkrywania Talentów”. Podczas gali zaprezentowały się dzieci z gminnych szkół, które takie pasje posiadają, rozwijają i osiągają sukcesy.

Jak co roku, Gala Szkole Orły Gminy Trzebnica, podsumowuje rok szkolny i wyniki uczniów w konkursach na różnych szczeblach – od etapów szkolnych po gminne, powiatowe, wojewódzkie czy ogólnopolskie. Laureatów Szkolnych Orłów wybiera na podstawie zgłoszeń ze szkół specjalna Komisja. Ocenie poddano uczniów w IX kategoriach: religijno-historyczna, matematyczno-przyrodniczo-informatyczna, humanistyczna, artystyczna, Odyseja Umysłu, uczeń wszechstronny, najwszechstronniejsi sportowcy, najlepsza drużyna sportowa, absolwent roku. W tym roku komisja przyznała tytuły w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III i klasy IV-VI oraz kategorii gimnazjum. Decydowała największa ilość punktów z miejsc zajętych w poszczególnych konkursach.

Po przywitaniu licznie przybyłych gości oraz przede wszystkim nagrodzonych tytułem Szkolnego Orła dzieci wraz z dumnymi rodzicami, prowadzący uroczystość zaprosili na scenę pierwszego wyróżnionego ucznia, wraz z rodzicami, odczytując jednocześnie decyzję wpisania w poczet Szkolnych Orłów, jaką otrzymują wyróżnieni uczniowie oraz list gratulacyjny wręczany rodzicom. Dokumenty oraz upominki wszystkim dzieciom i ich rodzicom wręczali: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz.

Zachęcamy do zapoznania się ze Szkolnymi Orłami Gminy Trzebnica 2011/2012: 

DOCLista laureatów

Pomiędzy poszczególnymi kategoriami, swoje występy zaprezentowali uczniowie z gminnych szkół – gra na skrzypcach w wykonaniu Klaudii Trelińskiej, pokaz gry na perkusji przygotowany przez Mateusza Kruszyńskiego, piękne układy taneczne zaprezentowane przez Kaję Świderską, Kingę Długosz i Kornelię Stanek, występy muzyczne Justyny Mandrygi, zespołu w składzie: Lilianna Saternus, Damian Saternus oraz Michał Iwaszuk, a także piosenka w wykonaniu Łukasza Saleckiego z zespołem, natomiast Patryk Pietrow opowiedział o swoich dziełach origami, a Kamila Wysota o malowanych obrazach, na koniec w zabawnym skeczu wystąpił Mateusz Garncarek.

Gdy nagrody w ostatniej kategorii zostały już wręczone, na scenę zaproszeni zostali wszyscy nauczyciele prowadzący i wychowawcy, którzy pracując z wyróżnionymi uczniami przyczynili się do ich sukcesu. Kadra nauczycielska także została doceniona, otrzymując listy gratulacyjne. Po tym miłym akcencie, głos zabrała Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz, która ogłosiła wyniki konkursu na logo ZAPO, zapraszając na scenę wyróżnione osoby – Karola Maliszkiewicza, Natalię Drogosz oraz Annę Lisowską.

O podsumowanie tegorocznej Gali poproszony został Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Po ilości uczniów, którzy dzisiaj wpisani zostali w poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica widać, że hasło, które przyświeca mnie i pracownikom jednostek podległych gminie – Inwestując w edukację, inwestujemy w przyszłość naszych dzieci – przynosi pozytywne skutki. Dzięki polepszaniu warunków nauki, nowoczesnemu sprzętowi zakupowanemu do placówek oświatowych, angażowaniu się w różne projekty, jak Odyseja Umysłu, modernizacji obiektów sportowych i wielu innym działaniom, dzieci i młodzież z Gminy Trzebnica mają zapewnione doskonałe warunki do samorozwoju, kształcenia, a także rozwijania swoich pasji. Niektóre z nich mogliśmy podziwiać także dzisiaj. W tym miejscu warto dodać, że już niebawem Szkoła Podstawowa nr 2 zostanie przeniesiona do wyremontowanego budynku, powstanie także pierwsza w powiecie Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, dzięki czemu zdolne muzycznie dzieci nie będą musiały dojeżdżać do Wrocławia, a wiele innych być może odkryje swoje talenty i zamiłowania do gry na różnych instrumentach. Serdecznie gratuluję wszystkim naszym Orłom, ich rodzinom i bliskim, a także gronu pedagogicznemu i dyrektorom, jednocześnie życząc wszystkim kolejnych wielkich sukcesów.”

Na zakończenie Gali, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Sekretarz Gminy Daniel Buczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz wręczyli kwiaty dyrektorom szkół, a wszystkie Orły Gminy Trzebnica zaproszono do wspólnego zdjęcia.

Życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji i kolejnych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym!

 GALERIA ZDJĘĆ:
fot. Katarzyna Koćma

_galeria_42_42_1_1_3_3_0_0_