Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebniczanin chce pobić rekord Polski

Roman Węglarski z Trzebnicy bierze udział w próbie pobicia rekordu Polski. Jako jeden z trzech śmiałków z naszego kraju zmierzy się z pokonaniem trasy Maratonu Rowerowego dookoła Polski o długości 4000 km w 16 dni. By tego dokonać, miłośnicy rowerów będą musieli przejechać średnio 250 km dziennie.

Maraton rozpocznie się 5 lipca, o godzinie 4.00 rano. Marek Zadworny - K.R. Gryfland Gryfice, Stanisław Piórkowski - Dynamo Sierpc oraz Roman Węglarski - Szerszenie Trzebnica wyruszą wtedy z Gryfic, by zmierzyć się z trasą, pogodą, warunkami na drogach, a przede wszystkim z samym sobą. Maraton trwa 16 dni, bez dnia przerwy na odpoczynek. Uczestnicy mają ścisłą listę miejsc, do których muszą dotrzeć oraz szczegółowy plan podróży. Można go zobaczyć tutaj.

W Trzebnicy, 27 czerwca, w rynku odbyła się odprawa Romana Węglarskiego, połączona z życzeniami powodzenia oraz sukcesu. Członkowie Szerszeni Trzebnica przybyli na swoich dwukołowych pojazdach, by w symboliczny sposób dodać sił, otuchy i mobilizacji do pokonania rekordu Polski swojemu koledze z klubu. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który powiedział: „Gratuluję Panu Romanowi odważnej decyzji udziału w Maratonie Rowerowym dookoła Polski i oczywiście życzę powodzenia. Mam nadzieję, że za mniej więcej miesiąc będziemy wspólnie świętować wielki sukces. Jestem świadomy tego, jakich wyrzeczeń, poświęcenia i sił potrzeba, aby wziąć udział w takim przedsięwzięciu i się do niego przygotować. Jestem zadowolony, że nasza gmina wspiera i umożliwia zdrowe spędzanie wolnego czasu, a Pana wyprawa z pewnością przyczyni się do promowania Trzebnicy, za co dziękuję. Jeszcze raz, w imieniu lokalnej społeczności życzę Panu powodzenia i zapewniam, że będę trzymał kciuki za szczęśliwy finał Maratonu!”

Roman Węglarski: „Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za przychylność i wsparcie dla mojej wyprawy. Cieszę się bardzo, że nie boi się Pan pomóc tak niespotykanej inicjatywie, jaką jest Maraton Rowerowy dookoła Polski. Jestem naprawdę wdzięczny i obiecuję, że jako trzebniczanin będę się starał wypromować naszą małą ojczyznę podczas podróży, a wiem, że maraton cieszy się sporym zainteresowaniem różnych mediów. Wyzwanie jest ogromne, mam nadzieję, że nie spotka mnie i moich kompanów żadna przykra niespodzianka i będziemy mogli z sukcesem ukończyć wyścig z czasem i własnym słabościami.”

Warto dodać, że przejazd zawodników będzie można śledzić na bieżąco w Internecie, za pomocą strony ENDOMONDO. Gdy tylko rozpocznie się maraton, będziemy relacjonować kolejne dni wyprawy.

 

Galeria zdjęć z odprawy:

_galeria_42_41_1_1_3_3_0_0_