• EN
  • DE

Awans Młodzików

Drużyna Młodzików Polonii Trzebnica wygrała mecz barażowy ze Śląskiem Wrocław i awansowała do II Ligii Dolnośląskiej. To pierwszy taki awans w historii klubu. Z tej okazji prezes Kamil Kwaśniak oraz młodzi piłkarze spotkali się z burmistrzem Markiem Długozimą, aby pochwalić się sukcesem i podziękować za dotychczasowe wsparcie.

Podopieczni trenera Pawła Kapinosa mają za sobą znakomity sezon, o czym świadczy zwycięstwo w  rozrywkach Okręgowej Ligii  Młodzików. Sukces jest tym większy, że piłkarze nie przegrali w sezonie żadnego meczu.

Baraż o awans do II Ligii Wojewódzkiej miał charakter dwumeczu. Pierwsze spotkanie z drużyną Śląska Wrocław odbyło się w Trzebnicy na stadionie Fair Play Arena i zakończyło remisem 2:2. Rewanż rozegrano we Wrocławiu na boisku na Sołtysowicach. Początkowo biało-niebiescy przegrywali 0:3, jednak w drugiej połowie los się odmienił i ostatecznie drużyna młodzieżowa z Trzebnicy zwyciężyła 4:3.

Gratuluję sukcesu zarówno piłkarzom, jak i trenerowi Pawłowi Kapinosowi oraz prezesowi klubu Kamilowi Kwaśniakowi. Ten sezon był szczególnie udany nie tylko dla młodzieżowej drużyny, ale także dla głównego zespołu Polonii Trzebnica, który z pierwszego miejsca w tabeli awansował do IV Ligii i tym samym pożegnał się z Wrocławską Klasą Okręgową. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach piłkarze zrealizują cel, jaki im postawiłem, czyli powrót do III Ligii. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy i zapewniam, że nadal możecie liczyć na moje wsparciepodsumował burmistrz Marek Długozima.

Osiągnięcia drużyny są także zasługą burmistrza Marka Długozimy, który od początku wspiera nas finansowo. Dzięki niemu nasz klub stale się rozwija, a jego zawodnicy odnoszą kolejne sukcesy. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i zaangażowanie na rzecz Polonia Trzebnica. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie zagramy równie dobrze i znów będziemy świętować upragnione awansemówił podczas spotkania prezes Kamil Kwaśniak.

Skład drużyny młodzików: Dominik Ciepliński, Mateusz Dudek, Filip Forszt, Szymon Hupa, Kacper Jaworski, Filip Kapinos, Mikołaj Kostecki, Damian Kramarz, Łukasz Krawiec, Maciej Krawiec, Jakub Krzciuk, Antoni Nowacki, Miłosz Nowakowski, Jakub Pieleszko, Marcel Turkiewicz, Filip Wolar, Marcel Woźniak, Kamil Zawadzki. Trener: Paweł Kapinos.

 

11.jpeg