Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Droga Ekspresowa S5 - kolejne odcinki oddane do użytku

Kolejne fragmenty nowej drogi ekspresowej S5 na odcinku Będkowo - Kryniczno zostaną udostępniane kierowcom 11 i 12 lipca 2017. Prosimy o ostrożną jazdę oraz dostosowanie się do nowej organizacji ruchu.

 

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie w dwóch miejscach. Od 11 lipca planowane jest przełożenie ruchu na około 800-metrowy fragment przyszłej drogi ekspresowej S5 – kierowcy jadący od strony Wrocławia będą wjeżdżać na nową jezdnię w okolicy skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową 1337D na Machnice (zaraz za Wysokim Kościołem, w sąsiedztwie wybudowanego wiaduktu WS-34), a na „starą piątkę” wrócą przed Będkowem. Od 12 lipca zostanie wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu w Krynicznie, w rejonie budowanego węzła drogowego. Likwidacji ulegnie istniejący dotychczas objazd, a kierowcy korzystać będą z fragmentu przyszłego węzła drogowego Kryniczno. Nie będą objeżdżali terenu budowy, tylko pojadą drogą krajową nr 5 na wprost, przez nowo wybudowany wiadukt drogowy WD-38 oraz dwa nowe ronda (będące częścią przyszłego węzła). W ten sposób wykonawca będzie mógł bezkolizyjnie poprowadzić brakujący odcinek drogi ekspresowej S5, która w tym miejscu przebiegać będzie pod wiaduktem „piątki”.

 

AKTUALIZACJA GDDKIA 13.07: Ruch pojazdów został przełożony na nową jezdnie S5 pomiędzy Będkowem, a Machnicami. 

AKTUALIZACJA GDDKIA 11.07: Z uwagi na niesprzyjające warunku atmosferyczne (intensywne opady deszczu) Wykonawca musiał zrezygnować z zaplanowanego przełożenia ruchu w dn. 11. i 12.07.2017r. O nowym terminie zmiany organizacji ruchu poinformujemy niezwłocznie.

 

S5

  • Wielka drogowa inwestycja

    Trzebnica.png

    Wielka drogowa inwestycja – budowa drogi ekspresowej S-5 na trasie Wrocław-Poznań, realizowana także na terenie naszej gminy, z każdym upływającym miesiącem zbliża się do jej zakończenia, co doskonale widać podczas pokonywania trasy z Trzebnicy do Wrocławia. Również prace przy węźle zjazdowym "Trzebnica" postępują bardzo dynamicznie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to – jak zapewnia wykonawca tego odcinka – jeszcze w tym roku pojedziemy już nową drogą z Trzebnicy do Wrocławia.