• EN
  • DE

Hala coraz bliżej

10 lipca w Urzędzie Miejskim w obecności burmistrza Marka Długozimy odbyło się otwarcie ofert na zadanie: „Budowa hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy”. Będzie ona uzupełnieniem planu zagospodarowania ul. 3 Maja. To tu powstał już kompleks edukacyjny, który tworzą Szkoła Muzyczna i Szkoła Podstawowa nr 2, obecnie budowany jest żłobek wraz z przedszkolem oraz multifunkcyjny obiekt sportowy wraz z przestronnymi parkingami.

Po raz kolejny dotrzymuję danego mieszkańcom słowa, zamieniając je w czyn. Dzisiejsze otwarcie ofert na budowę nowoczesnej hali widowisko-sportowej jest tego potwierdzeniem. Cieszę się, że nie rozstrzygnąłem pierwszego przetargu, gdzie jedyna oferta była bliska 33 mln. zł. Pozwoliło to oferentom na przedstawienie lepszych warunków finansowych. Jako gmina wspierająca sport potrzebujemy obiektu, który spełniać będzie wszystkie wymogi dużych wydarzeń sportowych i nie tylko. Zależy nam, by posiadał odpowiednie zaplecze parkingowe oraz infrastrukturalne. Taka właśnie będzie hala z widownią, która w sumie pomieści ponad 1000 osób. Z miejsca stanie się areną pojedynków drużyn z naszej gminy i regionu. Poszerzy naszą bazę treningową i rekreacyjną. Co więcej hala pozwoli również na organizowanie dużych wydarzeń kulturalnych, koncertów, przedstawień teatralnych o zasięgu krajowym i międzynarodowympowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: Hala służyć będzie także uczniom uczącym się na co dzień w Szkole Podstawowej nr 2, co obiecałem rodzicom już w momencie oficjalnego otwarcia tej nowoczesnej placówki. W trosce o bezpieczeństwo i komfort dzieci nowa hala sportowa zostanie połączona podziemnym łącznikiem ze szkołą.

Powierzchnia użytkowa hali widowiskowo-sportowej to 3.612,45 m2. Widownia pomieści ponad 1000 osób, a prace budowlane mają zakończyć się w lutym 2019 roku.

- Kolejna inwestycja powstaje zgodnie z planem. Nie spełniają się czarne wizje redaktorów trzebnickiej Nowej, którzy w przypadku Trzebnicy zawsze wieszczą niepowodzenie, a do jego głoszenia potrzebują byle pretekstu. Gdybyśmy prześledzili wszystkie nagłówki tego czasopisma, to moglibyśmy pomyśleć, że żadna z wielkich inwestycji, które poczyniłem w ostatnich latach w Trzebnicy, a jest ich ponad 600, nie doszła do skutku lub udała się przypadkiem. Tymczasem mieszkańcom służą już nowoczesny kompleks edukacyjny wraz z jedyną szkołą muzyczną w powiecie, centrum kultury z kinem 3D, nowy ośrodek zdrowia, czy jedyny kryty Aquapark w powiecie. W tym ostatnim 17 lipca otwarta zostanie strefa aktywności z kręgielnią, siłownią i salą do treningu cross. O budowanych obecnie żłobku wraz z przedszkolem oraz sportowym obiekcie multifunkcyjnym też warto wspomnieć, tak jak i o remoncie budynku gimnazjum, który rozpocznie się lada dzień. Dlatego apeluję do redaktorów o umiar, rozwagę, a przede wszystkim rzetelność w wykonywanej przez siebie pracy. Może przełoży się to na wzrost czytelnictwa gazety skomentował burmistrz Marek Długozima.

11.jpegNa zdj. burmistrz Marek Długozima oraz komisja przetargowa, od lewej: Zbigniew Mroziński, Jerzy Chomkowicz z wydziału TI, Zbigniew Zarzeczny naczelnik wydziału TI, Monika Białas, Paweł Jędrzejewski oraz Stanisław Koszałko z wydziału TI.

12.jpegOferenci.

15.jpeg

13.pngProjekt hali widowiskowo-sportowej.

wizualizacja-3maja.jpeg