• EN
  • DE

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy uczniowie. Tego bowiem dnia rozpoczęły się wakacje, a rok szkolny zakończyły uroczyste apele w gminnych placówkach. W Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy dzieciom podczas uroczystości towarzyszył burmistrz Marek Długozima.

Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor Jadwiga Kalinowska, która w swym przemówieniu podziękowała uczniom za dobry rok nauki, osiągnięte wyniki i wygrane konkursy oraz całej kadrze pedagogicznej na czele ze swoimi zastępczyniami. Specjalne słowa wdzięczności skierowała do burmistrza Marka Długozimy, dziękując za wsparcie oraz inwestycje, dzięki którym szkoła może wciąż podnosić poziom nauczania i swoje wyniki.

Warto tu wymienić m.in. kompleksowy remont wszystkich klas wraz z wyposażeniem, nową halę sportową, wielofunkcyjne boisko z bieżnią i strefą lekkoatletyczną, kuchnię ze stołówką, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, remont sali gimnastycznej, zakup szafek oraz windę ułatwiającą przemieszczanie się pomiędzy piętrami nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom z dziećmi.

- Bardzo cenię sobie współpracę z panią dyrektor. Szkoła zyskała bardzo wiele od momentu, kiedy pełni ona tą funkcję. Rok szkolny 2016/2017 był szczególnie udany i obfitował w liczne nagrody i wyróżnienia przyznane zarówno uczniom, jak i kadrze pedagogicznej.  Cieszy mnie fakt, że w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała również Złotą Sowę. Muszę przyznać, że każdy z dyrektorów gminnych szkół jest osobą kompetentną i godną powiężonego mu stanowiska, co ma kluczowe znaczenie w kontekście reformy edukacji, która przed nami. Dzięki wspólnej pracy oraz konsultacjom, które odbyliśmy z rodzicami, wiem, że Gmina Trzebnica jest bardzo dobrze przygotowana na jej wprowadzenie  –  powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał:Gratuluję Wam, drodzy uczniowie wytrwałości w dążeniu do wiedzy oraz wyników, które w ciągu tego roku osiągaliście. Liczne konkursy i zawody sportowe, w których odnosiliście sukcesy, tylko potwierdzają wasze świetne przygotowanie. Właśnie za to chciałbym podziękować kadrze pedagogicznej. Za poświęcony czas, entuzjazm i wyniki, których uosobieniem jest drużyna Meczów Matematycznych, która w dolnośląskim finale zajęła 3 miejsce.

Z tej okazji burmistrz wręczył dzieciom oraz ich opiekunom Annie Otfinowskiej i Dariuszowi Bocianowi nagrody w postaci gier planszowych i pamiątkowych zdjęć z wizyty drużyny w Urzędzie.

Dziękujemy za nagrodę i wsparcie zarówno w zeszły, jak i w tym roku oraz za to, że nigdy nie odmawia pan pomocy i wsparcia dla młodych, zdolnych uczniów, motywując ich tym samym do dalszej ciężkiej pracypodziękowała burmistrzowi Anna Otfinowska.

Teraz przed uczniami dwa miesiące wakacji!