#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Parada Orkiestr Dętych i Humoru

Tradycyjnie już, Trzebnica w maju rozbrzmiewa charakterystycznymi dźwiękami - 27 maja odbyła się III Parada Orkiestr Dętych i Humoru. Cztery orkiestry, mażoretki oraz występ kabaretu – na takie atrakcje mogli liczyć mieszkańcy oraz turyści. W tym roku swój debiut miała trzebnicka grupa mażoretkowa, działająca przy Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu.

Impreza rozpoczęła się uroczystym wejściem na rynek trzebnicki zaproszonych do udziału w tegorocznej paradzie orkiestr dętych. Każda orkiestra maszerowała w rytm granej przez siebie muzyki. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas: Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Olszyna, Oławska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Miasta Leszna wraz z zespołem mażoretek oraz Trzebnicka Orkiestra Dęta, także z mażoretkami. Trzebnickie dziewczyny, po dniach intensywnej pracy nad układami choreograficznymi, zaprezentowały się mieszkańcom i zaproszonym gościom w sposób godny mażoretek. Wykonały perfekcyjnie swoje układy zbierając zasłużone brawa od publiczności.

W Rynku przygotowano scenę, na której występowały kolejne orkiestry, w miarę upływu czasu rozbawiając coraz mocniej zarówno młodszą jak i starszą publikę. Mieszkańcy, którzy licznie przybyli podziwiać artystów, mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Gorąca atmosfera - nie tylko pogodowa - towarzyszyła wszystkim do samego wieczoru. Przed samą sceną oprócz pokazów mażoretek z Leszna jak i z Trzebnicy bawiły się licznie zgromadzone dzieci w rytm kolejnych granych utworów. Finałem spotkania na trzebnickim Rynku był wstęp znanego i lubianego kabaretu Koń Polski, który zadbał o wysoki poziom dobrego humoru.

PDFPismo od Sympatyków Orkiestr Dętych z Obornik Śląskich 

 

Galeria zdjęć:

_galeria_42_39_1_1_3_3_0_0_