• EN
  • DE

RapPedagogia

9 maja w Gminnym Centrum Kultury miało miejsce spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z Dobromirem „Mak” Makowskim w ramach projektu o nazwie „RapPedagogia”, który porusza zagadnienia dotyczące uzależnień i przemocy. W spotkaniu wzięła udział młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z terenu Gminy Trzebnica, blisko 600 osób. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Marek Długozima.

Dobromir Makowski jest raperem, pedagogiem, nauczycielem akademickim, założycielem fundacji „Młodzież dla młodych”, który w przeszłości otarł się o problem narkotykowy. Brak dobrych relacji rodzinnych oraz nadużywanie alkoholu przez rodziców wpłynęły na młodego Dobromira destrukcyjnie. Wcześnie zaczął przygodę z narkotykami, potem było już tylko gorzej. Ucieczka z domu, pogotowie opiekuńcze i dom dziecka. Dziś „Maku” spotyka się z młodymi ludźmi w całym kraju, dzieląc się z nimi nie tylko swoimi bolesnymi przeżyciami, ale przede wszystkim daje poruszające świadectwo przemiany własnego życia. Forma i sposób przekazu istotnych dla młodzieży zagadnień z zakresu zagrożeń, jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju używki i negatywne zachowania wywołały opiekunach i młodzieży wiele emocji.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem. To było bardzo przejmujące i wzruszające spotkanie. Historia pana Dobromira jest wręcz niewiarygodna. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym niecodziennym koncercie. Słowa rapera niosą za sobą ogromny przekaz, dlatego uważam, że taki niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć z młodzieżą na temat profilaktyki uzależnień jest bardzo dobry mówiła jedna z uczennic.

Tematyka spotkania znakomicie wplata się w założenia Gminnego Programu Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, dlatego patronat honorowy nad spotkaniem objął burmistrz Marek Długozima, który  zapewnił również wsparcie finansowe ze środków Gminy Trzebnica .

IMG_4361.jpegNa zdjęciu burmistrz Marek Długozima wraz z inicjatorką spotkania Anną Popek-Burger z Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy i „Maku”.

IMG_4398.jpeg„RapPedagogia” to projekt edukacyjno-profilaktyczny dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej o tematyce związanej z uzależnieniami od narkotyków i alkoholu.

IMG_4369.jpeg

IMG_4375.jpeg

IMG_4387.jpeg